VW3A3501 Schneider

VW3A3501 Schneider
Opis
controller inside programmable card - 24 V DC - for Altivar variable speed drive
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Izdelek ali sestavni del | controller inside programmable card |
| [Us] Nazivna napajalna npetost | 24 V |
| discrete output type | (LO51...LO56) logic output, compatible with level 1 PLC |
| supply circuit type | DC |
| Združljivost serije/obsega | Altivar 61Q Altivar 71 Altivar 71Q Altivar 61 Altivar Lift |
| discrete input logic | positive (LI51...LI60), <= 5 V (state 0), >= 11 V (state 1) |
| battery type | lithium |
| discrete output number | 6 |
| transmission rate | 50 kbps, 125 kbps, 250 kbps, 500 kbps, 1 Mbps |
| analogue output type | AO51, AO52 current analog output: 0...20 mA, impedance: 500 Ohm, resolution: 10 bits |
| analogue input type | AI51, AI52 current analog input: 0...20 mA, impedance: 250 Ohm, resolution: 10 bits |
| discrete output logic | (LO51...LO56) positive |
| discrete input number | 10 |
| analogue input number | 2 |
| analogue output number | 2 |
| discrete input type | (LI51...LI60) logic inputs, 24 V DC, compatible with level 1 PLC (voltage limits: <= 30 V), impedance: 4.4 kOhm |
| application program desc | data size accessible by Modbus : 2 kwords data size : 64 kwords maximum compiled program size : 320 kB maximum data saved size : 4 kwords |
| Komplementarno | |
| Teža izdelka | 0.32 kg |
| Poraba toka | 2 A maximum 200 mA maximum per logic output 80 mA no load |
| Omejitve napajalne napetosti | 19-30 V |
| electrical connection | terminal, 1.5 mm² / AWG 16, 0.25 N.m |
| display type | 1 LED for ERROR (fault) 1 LED for RUN (status) |
| connector type | 9-way male SUB-D connector |
| communication port protocol | CANopen |
| method of access | master |
| number of addresses | 1-32 |
| communication service | DSP 405 DS 301 V4.02 emergency, boot-up, sync 10 receive and transmit PDOs in total for each slave 2 client SDOs per slave |
| maximum output current | 0.2 A, logic output |
| discrete output voltage | 24 V DC, maximum switching voltage: 30 V logic output |
| battery life | 8 year(s) |




