04000 Schneider

04000 Schneider
Opis
Linergy στοιχείο διανομής Multiclip 4P 80A 24M
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Prisma Plus System P Prisma Plus System G |
| Izdelek ali sestavni del | device feeder |
| product name | Linergy FM |
| Skupina izdelkov | Linergy |
| Združljivost izdelkov | Spacial enclosures |
| IP degree of protection | IP20 |
| Združljivost serije/obsega | Prisma G Prisma P Prisma PH Pack 160 Prisma Pack 250 |
| Komplementarno | |
| mounting support | DIN rail plain backplate slotted backplate |
| 9 mm pitches | 48 |
| Teža izdelka | 0.902 kg |
| Povezave - terminali | supply: tunnel type terminal25-25 mm² (flexible) supply: tunnel type terminal35-35 mm² (rigid) distribution: quick-connect terminal strips (phase) , 18 x 4-6 mm² distribution: quick-connect terminal strips (neutral) , 18 x 4-6 mm² |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 500 V AC 50/60 Hz |
| mounting mode | clip-on by screws |
| Kompatibilnostna koda | MULTICLIP |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 6 kV |
| colour | anthracite grey (RAL 7016) |
| [Ue] rated operational voltage | 440 V AC |
| [In] rated current | 80 A at 40 °C |
| [Ie] rated operational current | 80 A |
| [Ipk] rated peak withstand current | 12 kA |
| market segment | small commercial residential small buildings |
| total number of 18 mm modules | 24 |
| poles description | 3P + N |
| installed device | modular device |
| I²t on activation | 2400000 A².s |
| Okolje | |
| Certifikati izdelkov | ASEFA |
| Standardi | IEC 61439-1, inside Prisma IEC 61439-2, inside Prisma IEC 60947-7-1 |




