03142 Schneider

03142 Schneider
Opis
PANEL KIT CLASS 2 TARIF METERING 3P W300
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Prisma G |
| Izdelek ali sestavni del | metering panel kit |
| Skupina izdelkov | Prisma |
| Opis polov | 1 x 1P + N: mounting plate support: DB 90 vertical installation 1 x 3P + N: mounting plate support: kilowatt-hour meters vertical installation |
| Kategorija dodatkov/ločenih delov | installation accessory |
| IP degree of protection | IP30 |
| Združljivost serije/obsega | Prisma G duct |
| installed device | Resi9: by screws DB 90 - control: toggle - vertical installation power meters: kilowatt-hour meters - vertical installation |
| type of front plate | cut-out |
| Komplementarno | |
| Višina | 650 mm |
| Teža izdelka | 4.92 kg |
| colour | white (RAL 9001) |
| Širina | 300 mm |
| product certifications | ASEFA |
| standards | IEC 61439-2 IEC 61439-1 |
| Material | steel |
| surface finish | matt smooth |
| quantity per set | set of 1 |
| enclosure/cubicle description | floor-standing duct - width 300 mm wall-mounted duct - width 300 mm |
| number of vertical modules [50 mm] | 13 |
| protective treatment | electrophoresis treatment and hot-polymerised polyester epoxy powder |
| enclosure/cubicle width | 300 mm Prisma G floor-standing duct Resi9 DB 90 by screws toggle vertical 1P + N 1 12 50 mm 300 mm Prisma G wall-mounted duct Resi9 DB 90 by screws toggle vertical 1P + N 1 12 50 mm 300 mm Prisma G floor-standing duct power meters kilowatt-hour meters vertical 3P + N 1 12 50 mm 300 mm Prisma G wall-mounted duct power meters kilowatt-hour meters vertical 3P + N 1 12 50 mm |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | 40 °C |
| IK stopnja zaščite | IK07 conforming to EN/IEC 62262 |




