TSXISPY101 Schneider

TSXISPY101 Schneider
Opis
ISP Plus weighing module - 50 measurements per second - 10 V DC
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Modicon Premium Automation platform |
| Izdelek ali sestavni del | ISP Plus weighing module |
| Komplementarno | |
| Teža izdelka | 0.42 kg |
| Poraba toka | 145 mA at 24 V rack 150 mA at 5 V DC |
| electrical connection | 1 connector screw terminal block for connecting 2 discrete reflex 1 female connector SUB-D 15 for the indicator input 1 female connector SUB-D 9 for RS485 serial link to the weight indicator |
| Označevanje | CE |
| transmission rate | 9.6 kbit/s RS485 non isolated <= 30 m discrete reflex weight indicator |
| number of measurement input | 1 |
| response time on output | 1 ms |
| input compatibility | load cell 1-8 350 Ohm yes <300 m |
| discrete output current | 500 mA |
| module format | standard |
| discrete output voltage | 24 V DC |
| input impedance | > 1 MOhm |
| analogue input resolution | 20 bits |
| resolution | 1048576 points |
| sensor power supply | 10-10 V DC |
| output compatibility | discrete reflex 2 positive |
| measuring rate | 50 measurements per second |
| voltage division | 1 µV |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | 0-60 °C |
| Temperatura okoliškega zraka za skladiščenje | -25-70 °C |
| relative humidity | 10-95 % without condensation for operation 5-95 % without condensation for storage |
| Nadmorska višina delovanja | 0...2000 m |
| Certifikati izdelkov | SDM No 97.06 |




