NSYTRV42SF5LA Schneider Electric

NSYTRV42SF5LA Schneider Electric
Opis
SCREW TERMINAL, FUSED, FOR 5X20/25/30MM FUSE, WITH 110-250V LED, 2 PO
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Linergy |
| Izdelek ali sestavni del | terminal block |
| product name | Linergy TR |
| Skupina izdelkov | Linergy |
| Kratko ime naprave | TRV |
| length | 72.5 mm |
| colour | black |
| Količina na set/komplet | set of 50 |
| mounting mode | clip-on |
| terminal block type | fused disconnect |
| terminal block level | 1 |
| nominal cross section | 4 mm² |
| Komplementarno | |
| Višina | 56.5 mm |
| Teža izdelka | 20 g |
| Povezave - terminali | 1 x screw terminal: upstream 1 x screw terminal: downstream |
| wire stripping length | 8 mm |
| Kompatibilnostna koda | terminal block |
| Širina | 8.2 mm |
| tightening torque | 0.5-0.8 N.m |
| [Ue] rated operational voltage | 500 V conforming to EN/IEC 60947-7-1 600 V cURus 600 V CSA |
| Material | polyamide 6/6: insulating case |
| product compatibility | Spacial enclosures |
| cable cross section | 0.2-4 mm², flexible without cable end 0.2-4 mm², solid |
| [In] rated current | 6.3-6.3 A conforming to EN/IEC 60947-7-1 12-12 A cURus 6.3-6.3 A CSA |
| fuse size | 5 x 20 mm |
| range compatibility | Prisma G Prisma P Prisma PH Prisma Pack Spacial Kaedra Pragma TeSys |
| number of terminals | 2 |
| number of measurement input | 0 |
| provided equipment | 110...250 V light indicator |
| connection position | sideways |
| flame retardance | V0, thickness0.8 mm conforming to UL 94 |
| dielectric loss | 0.01 at 1 MHz conforming to IEC 60250 0.01 at 1 MHz conforming to VDE 0303-T4 |
| tool type | connection: screwdriver disconnection: screwdriver |
| resistivity | 10000 MΩ.m conforming to IEC 60093 10000 MΩ.m conforming to VDE 0303-T30 |
| dielectric constant | 3.7 at 1 MHz |
| surface resistance | 1000 GΩ conforming to IEC 60093 1000 GΩ conforming to VDE 0303-T30 |
| creep resistance | 500 CTI (> 400 kB) conforming to IEC 60093 500 CTI (> 400 kB) conforming to VDE 0303-T30 |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | -40-130 °C conforming to IEC 60216-1 -40-130 °C conforming to VDE 0304-T21 |
| Certifikati izdelkov | cURus CSA EAC |
| dielectric strength | 1000 V conforming to IEC 60243-1 |




