NSYTRV1502BB Schneider

NSYTRV1502BB Schneider
Opis
SCREW TERMINAL, FEED THROUGH, 2 POINTS, LUG-LUG, 150MM², GREY
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Linergy |
| Izdelek ali sestavni del | terminal block |
| product name | Linergy TR |
| Skupina izdelkov | Linergy |
| Kratko ime naprave | TRV |
| Kategorija dodatkov/ločenih delov | connection accessory |
| length | 119 mm |
| colour | grey |
| Količina na set/komplet | set of 10 |
| mounting mode | clip-on |
| terminal block type | passthrough |
| terminal block level | 1 |
| nominal cross section | 150 mm² |
| Komplementarno | |
| Višina | 100 mm |
| Povezave - terminali | 1 x lug: upstream (M12) 1 x lug: downstream (M12) |
| wire stripping length | 29 mm |
| Kompatibilnostna koda | terminal block |
| Širina | 46 mm |
| tightening torque | 25-30 N.m |
| [Ue] rated operational voltage | 1000 V conforming to EN/IEC 60947-7-1 600 V cURus 600 V CSA |
| Material | polyamide 6/6: insulating case copper alloy: connector and screw copper alloy: commoning link chromium-nickel steel: spring |
| product compatibility | Spacial enclosures |
| cable cross section | 35-150 mm², solid 50-150 mm², flexible without cable end |
| [In] rated current | 309-309 A conforming to EN/IEC 60947-7-1 285-285 A cURus 275-275 A CSA |
| range compatibility | Prisma G Prisma P Prisma PH Spacial |
| number of terminals | 2 |
| number of measurement input | 0 |
| connection position | sideways |
| flame retardance | V0, thickness0.8 mm conforming to UL 94 |
| dielectric loss | 0.01 at 1 MHz conforming to IEC 60250 0.01 at 1 MHz conforming to VDE 0303-T4 |
| tool type | connection: screwdriver disconnection: screwdriver |
| resistivity | 10000 MΩ.m conforming to IEC 60093 10000 MΩ.m conforming to VDE 0303-T30 |
| dielectric constant | 3.7 at 1 MHz |
| surface resistance | 1000 GΩ conforming to IEC 60093 1000 GΩ conforming to VDE 0303-T30 |
| creep resistance | 500 CTI (> 400 kB) conforming to IEC 60093 500 CTI (> 400 kB) conforming to VDE 0303-T30 |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | -40-130 °C conforming to IEC 60216-1 -40-130 °C conforming to VDE 0304-T21 |
| Certifikati izdelkov | cURus GL EAC CSA |
| dielectric strength | 1000 V conforming to IEC 60243-1 |




