NSYTBS292412T Schneider Electric

NSYTBS292412T Schneider Electric
Opis
ABS box IP66 IK07 RAL7035 Int.H275W225D120 Ext.H291W241D128 Transp.cover H20
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Izdelek ali sestavni del | industrial box |
| product name | Thalassa TBS |
| Skupina izdelkov | Thalassa |
| Aplikacija naprave | multi-purpose |
| device composition | 1 body 1 cover 4 cover screw |
| body type | one piece moulded |
| type of front cover | low transparent cover |
| depth | 128 mm |
| width | 241 mm |
| height | 291 mm |
| enclosure mounting | wall mounted |
| removable parts | cover by captive screws |
| lock type | captive screw flat outside sealed area |
| cover fixing | plastic screws |
| internal width | 225 mm |
| internal height | 275 mm |
| internal depth | 120 mm |
| Komplementarno | |
| Teža izdelka | 1.08 kg |
| colour | grey (RAL 7035) transparent |
| product certifications | SEMKO DEMKO TÜV |
| standards | IEC 62208 |
| Material | ABS (acrylonitrile butadiene-styrene) |
| ambient air temperature for operation | -25-60 °C |
| IP degree of protection | IP66 conforming to NEMA 4.4X |
| Razred električne izolacije | class II |
| IK degree of protection | IK07 conforming to IEC 62262 |
| ambient air temperature for storage | -15-40 °C |
| fire resistance | 650 °C conforming to IEC 60695-2-11 |




