KSA800ET4AF Schneider

KSA800ET4AF Schneider
Opis
FIRE BARRIER LENGTH 800 A
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Canalis |
| Izdelek ali sestavni del | busbar trunking |
| product name | KS |
| Skupina izdelkov | Canalis |
| Aplikacija naprave | medium power distribution |
| Kratko ime naprave | KSA |
| [Ie] rated operational current | 800 A at 35 °C |
| busbar description | transport length fire barrier |
| number of tap-off outlets | 0 |
| Material | aluminium |
| Komplementarno | |
| network frequency | 50/60 Hz |
| Višina | 900-2340 mm |
| Teža izdelka | 19.5 kg |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 690 V |
| mounting mode | by screws |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 8 kV |
| Širina | 146 mm |
| Globina | 113 mm |
| [Ue] rated operational voltage | 230...690 V |
| [Icw] rated short-time withstand current | 37.4 kA |
| dimension type | made to measure |
| THDI | 0-15 % 800 A 15-33 % 630 A 33-100 % 500 A |
| linear resistance | R20 0.06 mΩ/m 20 °C L 50/60 Hz R1 0.09 mΩ/m 35 °C at Inc L 50/60 Hz Z1 0.11 mΩ/m 35 °C at Inc L 50/60 Hz R0 0.32 mΩ/m 20 °C symmetrical components method L-N 50/60 Hz X0 0.31 mΩ/m 20 °C symmetrical components method L-N 50/60 Hz Z0 0.45 mΩ/m 20 °C symmetrical components method L-N 50/60 Hz R0 0.35 mΩ/m 20 °C symmetrical components method L - PE 50/60 Hz X0 0.43 mΩ/m 20 °C symmetrical components method L - PE 50/60 Hz Z0 0.56 mΩ/m 20 °C symmetrical components method L - PE 50/60 Hz Rb0 0.18 mΩ/m 20 °C at Inc with impedance method L - L 50/60 Hz Rb0 0.23 mΩ/m 20 °C at Inc with impedance method L-N 50/60 Hz Rb0 0.28 mΩ/m 20 °C at Inc with impedance method L - PE 50/60 Hz Rb1 0.25 mΩ/m 35 °C at Inc with impedance method L - L 50/60 Hz Rb1 0.32 mΩ/m 35 °C at Inc with impedance method L-N 50/60 Hz Rb1 0.39 mΩ/m 35 °C at Inc with impedance method L - PE 50/60 Hz Xb 0.13 mΩ/m 35 °C at Inc and 50 Hz with impedance method L - L 50/60 Hz Xb 0.18 mΩ/m 35 °C at Inc and 50 Hz with impedance method L-N 50/60 Hz Xb 0.23 mΩ/m 35 °C at Inc and 50 Hz with impedance method L - PE 50/60 Hz |
| electrical connection | lubricated sliding contact |
| neutral position | up |
| radiated magnetic field | 1.12 µT |
| maximum voltage drop | <0.008 V with power factor = 1 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.009 V with power factor = 0.9 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.009 V with power factor = 0.8 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.009 V with power factor = 0.7 at 50 Hz with 1A for 100 m long |
| [Ipk] rated peak withstand current | 78.7 kA |
| thermal stress limit | 1758 kA².s |
| busbar trunking polarity | 3L + PEN 3L + N + PE |
| mounting position | horizontal |
| Okolje | |
| Standardi | IEC 60439-2 IEC 61439-6 |




