KSA250EV4254 Schneider Electric

KSA250EV4254 Schneider Electric
Opis
RISER DISTRIBUTION LENGTH 2.5M 4O 250A
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Canalis |
| Izdelek ali sestavni del | busbar trunking |
| product name | KS |
| Skupina izdelkov | Canalis |
| Aplikacija naprave | rise medium power distribution |
| Kratko ime naprave | KSA |
| [Ie] rated operational current | 250 A at 35 °C |
| busbar description | rising main |
| number of tap-off outlets | 4 |
| Material | aluminium |
| Komplementarno | |
| network frequency | 50/60 Hz |
| Višina | 2.5-2.5 m |
| Teža izdelka | 13.35 kg |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 690 V |
| mounting mode | by screws |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 8 kV |
| Širina | 146 mm |
| Globina | 54 mm |
| [Ue] rated operational voltage | 230...690 V |
| [Icw] rated short-time withstand current | 10 kA |
| dimension type | fix |
| THDI | 15-33 % 200 A 33-100 % 160 A 0-15 % 250 A |
| linear resistance | Xb 0.45 mΩ/m 35 °C at Inc and 50 Hz with impedance method L-N 50/60 Hz Z1 0.42 mΩ/m 35 °C at Inc L 50/60 Hz X0 0.7 mΩ/m 20 °C symmetrical components method L - PE 50/60 Hz Rb1 0.78 mΩ/m 35 °C at Inc with impedance method L - L 50/60 Hz Rb1 0.82 mΩ/m 35 °C at Inc with impedance method L-N 50/60 Hz Rb1 0.91 mΩ/m 35 °C at Inc with impedance method L - PE 50/60 Hz X1 0.16 mΩ/m 35 °C at Inc L 50/60 Hz 0.35 mΩ/m 20 °C PE 50/60 Hz Z0 1.54 mΩ/m 20 °C symmetrical components method L-N 50/60 Hz Rb0 0.65 mΩ/m 20 °C at Inc with impedance method L - L 50/60 Hz Rb0 0.78 mΩ/m 20 °C at Inc with impedance method L - PE 50/60 Hz Xb 0.42 mΩ/m 35 °C at Inc and 50 Hz with impedance method L - PE 50/60 Hz R20 0.28 mΩ/m 20 °C L 50/60 Hz R1 0.39 mΩ/m 35 °C at Inc L 50/60 Hz R0 1.28 mΩ/m 20 °C symmetrical components method L-N 50/60 Hz X0 0.86 mΩ/m 20 °C symmetrical components method L-N 50/60 Hz R0 1.34 mΩ/m 20 °C symmetrical components method L - PE 50/60 Hz Z0 1.51 mΩ/m 20 °C symmetrical components method L - PE 50/60 Hz Rb0 0.74 mΩ/m 20 °C at Inc with impedance method L-N 50/60 Hz Xb 0.32 mΩ/m 35 °C at Inc and 50 Hz with impedance method L - L 50/60 Hz |
| electrical connection | lubricated sliding contact |
| neutral position | right |
| radiated magnetic field | 0.69 µT |
| maximum voltage drop | <0.034 V with power factor = 1 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.035 V with power factor = 0.8 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.034 V with power factor = 0.7 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.036 V with power factor = 0.9 at 50 Hz with 1A for 100 m long |
| [Ipk] rated peak withstand current | 28 kA |
| thermal stress limit | 100 kA².s |
| busbar trunking polarity | 3L + N + PE |
| mounting position | vertical - neutral on right |
| Okolje | |
| Standardi | IEC 60439-2 IEC 61439-6 |




