A9N21038 Schneider Electric

A9N21038 Schneider Electric
Opis
Acti 9 - comb busbar - 3L+N balanced with Aux and Vigi - 9 mm pitch - 56 modules
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Izdelek ali sestavni del | comb busbar |
| Skupina izdelkov | Acti 9 |
| Kategorija dodatkov/ločenih delov | connection accessory |
| total number of 18 mm modules | 56 |
| lines description | 3L + N |
| Komplementarno | |
| 9 mm pitches | 112 |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 500 V AC conforming to IEC 61439-2 |
| mounting mode | horizontal |
| colour | light grey (RAL 7035) |
| Širina | 1000 mm |
| [Ue] rated operational voltage | 230 V AC Ph/N |
| device presentation | cuttable |
| [Ie] rated operational current | 63 A at 40 °C |
| connection pitch | 9 mm between phase and neutral |
| mounting location | top on tunnel type terminals |
| Označevanje | N L1 N L2 N L3 |
| range compatibility | Acti 9 C40 Acti 9 DT40 Acti 9 DT40 Vigi Acti 9 iDPN Acti 9 DT60 Acti 9 DPN Vigi Multi 9 N40 Vigi |
| insulation | insulated |
| connector type | tooth |
| number of ways | 22 ways Aux + N + L + Vigi |
| distance between way | 45 mm |
| poles configuration for 1 way | 1 x 1P + N |
| Okolje | |
| IP stopnja zaščite | IP20 with end-pieces and tooth covers |
| Stopnja onesnaženosti | 3 conforming to IEC 60947-7-1 |
| Standardi | IEC 60947-7-1 IEC 61439-2 |
| fire resistance | 960 °C ( 30 s ) conforming to IEC 60695-2-1 |




