A9C70344 Schneider Electric

A9C70344 Schneider Electric
Opis
Acti 9 - ARA auto recloser aux for iID 4P - 1 Prog
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | iID |
| Izdelek ali sestavni del | automatic recloser auxiliary |
| Skupina izdelkov | Acti 9 |
| Kratko ime naprave | ARA iID |
| signalling circuit voltage | 24 V 10 mA AC/DC 230 V 1 A AC |
| signal contacts composition | 2 OF volt-free contacts |
| Komplementarno | |
| Višina | 93 mm |
| mounting support | DIN rail |
| 9 mm pitches | 7 |
| comb busbar and distribution block compatibility | NO |
| Teža izdelka | 470 g |
| Povezave - terminali | power supply: tunnel type terminals 1 cable(s) 0.5-10 mm² rigid without cable end input: tunnel type terminals 1 cable(s) 0.5-10 mm² rigid without cable end output: tunnel type terminals 2 cable(s) 0.5-1.5 mm² rigid without cable end output: tunnel type terminals 1 cable(s) 0.5-2.5 mm² rigid without cable end input: tunnel type terminals 1 cable(s) 0.5-6 mm² flexible without cable end output: tunnel type terminals 2 cable(s) 0.5-1.5 mm² flexible without cable end output: tunnel type terminals 1 cable(s) 0.5-2.5 mm² flexible without cable end power supply: tunnel type terminals 1 cable(s) 0.5-4 mm² flexible with cable end input: tunnel type terminals 1 cable(s) 0.5-4 mm² flexible with cable end output: tunnel type terminals 2 cable(s) 0.5-1.5 mm² flexible with cable end output: tunnel type terminals 1 cable(s) 0.5-1.5 mm² flexible with cable end power supply: tunnel type terminals 2 cable(s) 0.5-2.5 mm² rigid without cable end input: tunnel type terminals 2 cable(s) 0.5-2.5 mm² rigid without cable end power supply: tunnel type terminals 2 cable(s) 0.5-2.5 mm² flexible with cable end input: tunnel type terminals 2 cable(s) 0.5-2.5 mm² flexible with cable end input: tunnel type terminals 2 cable(s) 0.5-1.5 mm² flexible without cable end |
| wire stripping length | power supply: 10 mm for bottom connection input: 10 mm for bottom connection output: 8 mm for top connection |
| control type | inhibition of automatism maintained 230 V AC 50/60 Hz ultimate reclosing impulse 230 V AC 50/60 Hz |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 400 V |
| mounting mode | clip-on |
| electrical durability | 5000 cycles |
| Kompatibilnostna koda | ARA iID |
| local signalling | flashing orange LED: not operational flashing green LED: normal operation flashing red LED: reclosing cycle in progress fixed red LED: automatic recloser locked |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 6 kV |
| colour | white |
| Širina | 63 mm |
| Globina | 75.5 mm |
| tightening torque | power supply: 1-1 N.m input: 1-1 N.m output: 0.7-0.7 N.m |
| [Us] rated supply voltage | 230 V AC 50/60 Hz |
| product compatibility | 4P iID |
| locking options description | padlocking in OFF position |
| provision for padlocking | padlockable |
| input current | 5 mA |
| range compatibility | Acti 9 iID residual current circuit breaker (RCCB) |
| power consumption in W | 2 W |
| response time | < 500 ms |
| impulse duration | >= 200 ms control circuit |
| value of setting | program 1: 15 reclosing attemps, long fixed cycle |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | -25-60 °C |
| tropicalisation | 2 |
| IP stopnja zaščite | IP20 conforming to IEC 60529 IP40 (modular enclosure) conforming to IEC 60529 |
| Stopnja onesnaženosti | 3 conforming to IEC 60947 |
| Temperatura okoliškega zraka za skladiščenje | -40-70 °C |
| relative humidity | 93-93 % at 40-40 °C |
| overvoltage category | II |




