LV510950 Schneider Electric

LV510950 Schneider Electric
Opis
circuit breaker EasyPact CVS100BS, 25 kA at 415 VAC, 16 A rating thermal magnetic TM-D trip unit, 4P 3d
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| [In] rated current | 100 A at 40 °C |
| Serija izdelka | Easypact CVS100...160 |
| network type | AC |
| breaking capacity code | BS |
| Izdelek ali sestavni del | circuit breaker |
| product name | EasyPact CVS |
| utilisation category | category A |
| Skupina izdelkov | EasyPact |
| breaking capacity | 25 kA Icu at 440 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 25 kA Icu at 415 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 50 kA Icu at 200/240 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 25 kA Icu at 380/400 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 |
| suitability for isolation | yes |
| Opis polov | 4P |
| Aplikacija naprave | distribution |
| Kratko ime naprave | CVS100BS |
| trip unit technology | thermal-magnetic |
| trip unit name | TM-D |
| trip unit rating | 16-16 A at 40 °C |
| protected poles description | 3d |
| protection type | instantaneous short-circuit protection overload protection (long time) |
| neutral position | left |
| earth-leakage protection | without |
| Komplementarno | |
| network frequency | 50/60 Hz |
| [Ics] rated service breaking capacity | 25 kA at 200/240 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 17 kA at 380/400 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 |
| Višina | 130 mm |
| contact position indicator | yes |
| mounting support | backplate |
| Teža izdelka | 1 kg |
| Povezave - terminali | screw connection |
| control type | toggle |
| mounting mode | fixed |
| electrical durability | 4000 cycles 415 V In conforming to IEC 60947-2 |
| mechanical durability | 13000 cycles |
| Kompatibilnostna koda | CVS100 |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 8 kV conforming to EN/IEC 60947-2 |
| Širina | 100 mm |
| Globina | 60 mm |
| long time pick-up adjustment type Ir | adjustable |
| upside connection | front |
| downside connection | front |
| connection pitch | 35 mm |
| thermal protection adjustment range | 11.2-16 A |
| instantaneous pick-up adjustment range | 190 A |
| long time delay adjustment type | fixed |
| instantaneous pick-up adjustment type Ii | fixed |
| neutral protection setting | no protection (3d) |
| long time pick-up adjustment range | 0.7...1 x In |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | -25-70 °C |
| IP stopnja zaščite | IP40 |
| Stopnja onesnaženosti | 3 conforming to IEC 60664-1 |
| Temperatura okoliškega zraka za skladiščenje | -50-85 °C |
| Certifikati izdelkov | CCS CCC GOST |
| Standardi | IEC 60947-2 |
| electrical shock protection class | class II |


