47164 Schneider Electric

47164 Schneider Electric
Opis
switch-disconnector Masterpact NT10HA - 1000 A - 690 V - 4 poles - fixed
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Masterpact NT |
| network type | AC |
| breaking capacity code | HA |
| Izdelek ali sestavni del | switch disconnector |
| product name | MasterPact NT |
| Skupina izdelkov | Masterpact |
| suitability for isolation | yes conforming to IEC 60947-3 |
| Opis polov | 4P |
| Aplikacija naprave | protection |
| Kratko ime naprave | Masterpact NT10 |
| network frequency | 50/60 Hz |
| [Ie] rated operational current | 1000 A AC 50/60 Hz 690 V |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-3 |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 12 kV conforming to IEC 60947-3 |
| [Ui] rated insulation voltage | 1000 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-3 |
| [Icm] rated short-circuit making capacity | 75 kA 220...690 V AC at 50/60 Hz |
| pollution degree | 3 conforming to IEC 60664-1 |
| contact position indicator | yes |
| visible break | no |
| switch-disconnector name | Masterpact NT10HA |
| Komplementarno | |
| Višina | 301 mm |
| Teža izdelka | 18 kg |
| control type | push-button |
| mounting mode | fixed |
| electrical durability | AC-23A: 3000 cycles 690 V AC 50/60 Hz without maintenance conforming to IEC 60947-3 AC-23A: 6000 cycles 440 V AC 50/60 Hz without maintenance conforming to IEC 60947-3 AC-3: 6000 cycles 440 V AC 50/60 Hz without maintenance conforming to IEC 60947-3 |
| mechanical durability | 12500 cycles without maintenance conforming to IEC 60947-3 |
| Kompatibilnostna koda | NT10 |
| Širina | 346 mm |
| Globina | 196 mm |
| upside connection | front |
| downside connection | front |
| [Icw] rated short-time withstand current | 20 kA during 3 s conforming to IEC 60947-3 36 kA during 0.5 s conforming to IEC 60947-3 36 kA during 1 s conforming to IEC 60947-3 |
| connection pitch | 70 mm |
| targeted country | China |
| operating rate | 10 cyc/h maximum |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | -5-70 °C |
| Temperatura okoliškega zraka za skladiščenje | -40-85 °C |
| Certifikati izdelkov | LCIE ASEFA |
| Standardi | IEC 60947-3 |


