33465 Schneider Electric

33465 Schneider Electric
Opis
circuit breaker Compact NS630bL - Micrologic 2.0 - 630 A - 4 poles 4t
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | NS630b...1600 |
| network type | AC |
| breaking capacity code | L |
| Izdelek ali sestavni del | circuit breaker |
| product name | Compact NS |
| utilisation category | category A |
| Skupina izdelkov | Compact |
| suitability for isolation | yes conforming to IEC 60947-2 |
| Opis polov | 4P |
| Aplikacija naprave | distribution |
| Kratko ime naprave | Compact NS630bL |
| trip unit technology | electronic |
| trip unit name | Micrologic 2.0 |
| trip unit rating | 630-630 A at 50 °C |
| protected poles description | 4t |
| circuit breaker name | Compact NS630bL |
| neutral position | left |
| Komplementarno | |
| network frequency | 50/60 Hz |
| [Ics] rated service breaking capacity | 100 kA at 500/525 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 130 kA at 440 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 150 kA at 220/240 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 150 kA at 380/415 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 |
| Višina | 327 mm |
| mounting support | backplate |
| control type | toggle rotary handle |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 800 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 |
| mounting mode | fixed |
| electrical durability | 2000 cycles 690 V AC 50/60 Hz In conforming to IEC 60947-2 3000 cycles 690 V AC 50/60 Hz In/2 conforming to IEC 60947-2 3000 cycles 440 V AC 50/60 Hz In conforming to IEC 60947-2 4000 cycles 440 V AC 50/60 Hz In/2 conforming to IEC 60947-2 |
| mechanical durability | 10000 cycles |
| Kompatibilnostna koda | NS630b |
| local signalling | positive contact indication |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 8 kV conforming to IEC 60947-2 |
| Širina | 280 mm |
| Globina | 147 mm |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 |
| long time pick-up adjustment type Ir | adjustable |
| upside connection | front |
| downside connection | front |
| [In] rated current | 630 A at 50 °C |
| protection type | instantaneous short-circuit protection overload protection (long time) |
| breaking capacity | 130 kA Icu at 440 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 150 kA Icu at 220/240 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 150 kA Icu at 380/415 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 100 kA Icu at 500/525 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 |
| instantaneous pick-up adjustment range | 1.5...10 x Ir |
| long time delay adjustment type | adjustable 9 settings |
| instantaneous pick-up adjustment type Ii | adjustable |
| neutral protection setting | Ir |
| long time pick-up adjustment range | 0.4...1 x In |
| auxiliary contact composition | 1 NO/NC |
| thermal memory | 20 mn |
| trip unit protection functions | LI |
| circuit breaker CT rating | 630 A |
| [tr] long-time delay adjustment range | 0.7-16.6 s 7.2 x Ir 12.5-600 s 1.5 x Ir 0.5-24 s 6 x Ir |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | -25-70 °C |
| IP stopnja zaščite | IP40 conforming to IEC 60529 |
| Stopnja onesnaženosti | 3 conforming to IEC 60947 |
| Temperatura okoliškega zraka za skladiščenje | -50-85 °C |
| IK stopnja zaščite | IK07 conforming to EN 50102 |
| Certifikati izdelkov | ASTA ASEFA |
| Standardi | IEC 60947-2 |
| power losses | 15 W |


