KTC1000LP7C1 Schneider Electric

KTC1000LP7C1 Schneider Electric
Opis
KT 5X1000CO FLAT ELBOW N1
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Canalis |
| Izdelek ali sestavni del | elbow |
| product name | KT |
| Skupina izdelkov | Canalis |
| Aplikacija naprave | change direction |
| Kratko ime naprave | KTC |
| [Ie] rated operational current | 1000 A at 35 °C |
| busbar description | standard |
| earth circuit | reinforced |
| variant | reinforced version |
| Provided equipment | trunking unit jointing unit |
| Material | copper |
| busbar trunking polarity | 3L + N + PE |
| direction change type | direction 1 : flat to right |
| operating angle | 91-179 ° |
| Komplementarno | |
| network frequency | 50/60 Hz |
| Višina | 74-74 mm |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 1000 V |
| colour | white (RAL 9001) |
| Širina | 140 mm |
| [Ue] rated operational voltage | 1000 V |
| standards | IEC 61439-6 IEC 61439-1 |
| contacts material | copper |
| [Icw] rated short-time withstand current | 65 kA |
| dimension type | fix |
| THDI | 0-15 % 1000 A |
| linear resistance | L-N: X0 20 °C= 0.087 mΩ/m symmetrical components method L: R1 35 °C= 0.049 mΩ/m at Inc and 50 Hz L: X1 35 °C= 0.022 mΩ/m at Inc and 50 Hz L: Z1 35 °C= 0.054 mΩ/m at Inc and 50 Hz L-N: R0 20 °C= 0.189 mΩ/m symmetrical components method L-N: Z0 20 °C= 0.208 mΩ/m symmetrical components method L - PE: R0 20 °C= 0.206 mΩ/m symmetrical components method L - PE: X0 20 °C= 0.067 mΩ/m symmetrical components method L - PE: Z0 20 °C= 0.217 mΩ/m symmetrical components method L - L: Rb0 20 °C= 0.083 mΩ/m impedance method L-N: Rb0 20 °C= 0.087 mΩ/m impedance method L - PE: Rb0 20 °C= 0.105 mΩ/m impedance method L - L: Rb1 35 °C= 0.099 mΩ/m at Inc with impedance method L-N: Rb1 35 °C= 0.104 mΩ/m at Inc with impedance method L - PE: Rb1 35 °C= 0.126 mΩ/m at Inc with impedance method L - L: Xb 35 °C= 0.028 mΩ/m at Inc and 50 Hz with impedance method L-N: Xb 35 °C= 0.043 mΩ/m at Inc and 50 Hz with impedance method L - PE: Xb 35 °C= 0.05 mΩ/m at Inc and 50 Hz with impedance method PE: 20 °C= 0.05 mΩ/m L: R20 20 °C= 0.041 mΩ/m |
| housing material | polyester film |
| neutral position | right |
| linear load | 25 kg/m |
| radiated magnetic field | 0.4 µT |
| maximum voltage drop | <0.0043 V with power factor = 1 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.0047 V with power factor = 0.9 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.0046 V with power factor = 0.8 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.0044 V with power factor = 0.7 at 50 Hz with 1A for 100 m long |
| [Ipk] rated peak withstand current | 143 kA |
| thermal stress limit | 4225 A².s |
| length | direction 1 : 300-300 mm direction 2 : 300-300 mm |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | 0-35 °C (100 % of In) 35-40 °C (95 % of In) 40-45 °C (90 % of In) 45-50 °C (84 % of In) 50-55 °C (79 % of In) |
| IP stopnja zaščite | IP55 conforming to IEC 60529 |
| IK stopnja zaščite | IK08 conforming to IEC 62262 |




