KTA0800DB310 Schneider Electric

KTA0800DB310 Schneider Electric
Opis
KT 3X800AL EXPANSION UNIT
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Canalis |
| Izdelek ali sestavni del | expansion unit |
| product name | KT |
| Skupina izdelkov | Canalis |
| Aplikacija naprave | feeder length |
| Kratko ime naprave | KTA |
| [Ie] rated operational current | 800 A at 35 °C |
| busbar description | flexible bar |
| number of tap-off outlets | 0 |
| Provided equipment | trunking unit jointing unit |
| Material | aluminium |
| length | 1000 mm |
| busbar trunking polarity | 3L + PE |
| Komplementarno | |
| network frequency | 50/60 Hz |
| Višina | 74 mm |
| mounting support | pendant cantilever arm |
| Teža izdelka | 12 kg |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 1000 V |
| mounting mode | by hook |
| colour | white (RAL 9001) |
| Širina | 140 mm |
| [Ue] rated operational voltage | 1000 V |
| standards | IEC 61439-6 IEC 61439-1 |
| contacts material | copper |
| [Icw] rated short-time withstand current | 31 kA |
| dimension type | fix |
| installation direction | vertical horizontal |
| THDI | 0-15 % 800 A 15-33 % 1000 A 33-100 % 1250 A |
| linear resistance | L: R1 35 °C= 0.096 mΩ/m at Inc and 50 Hz L: X1 35 °C= 0.018 mΩ/m at Inc and 50 Hz L - PE: X0 20 °C= 0.762 mΩ/m symmetrical components method L - PE: Z0 20 °C= 1.111 mΩ/m symmetrical components method L - L: Rb0 20 °C= 0.16 mΩ/m impedance method L - PE: Rb0 20 °C= 0.531 mΩ/m impedance method L - L: Rb1 35 °C= 0.193 mΩ/m at Inc with impedance method L - PE: Rb1 35 °C= 0.641 mΩ/m at Inc with impedance method L - L: Xb 35 °C= 0.04 mΩ/m at Inc and 50 Hz with impedance method L - PE: Xb 35 °C= 0.426 mΩ/m at Inc and 50 Hz with impedance method L: R20 20 °C= 0.079 mΩ/m L: Z1 35 °C= 0.097 mΩ/m at Inc and 50 Hz PE: 20 °C= 0.203 mΩ/m L - PE: R0 20 °C= 0.809 mΩ/m symmetrical components method |
| housing material | polyester film |
| neutral position | right |
| linear load | 12 kg/m |
| radiated magnetic field | 0.4 µT |
| maximum voltage drop | <0.0083 V with power factor = 1 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.0081 V with power factor = 0.9 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.0076 V with power factor = 0.8 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.0069 V with power factor = 0.7 at 50 Hz with 1A for 100 m long |
| [Ipk] rated peak withstand current | 64 kA |
| thermal stress limit | 961 A².s |
| horizontal distance | 30 m |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | 0-35 °C (100 % of In) 35-40 °C (97 % of In) 40-45 °C (93 % of In) 45-50 °C (90 % of In) 50-55 °C (86 % of In) |
| IP stopnja zaščite | IP55 conforming to IEC 60529 |
| IK stopnja zaščite | IK08 conforming to IEC 62262 |




