KSB32CP Schneider Electric

KSB32CP Schneider Electric
Opis
TAP OFF UNIT 32A FOR 2 POWER SOCKETS
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Canalis |
| Izdelek ali sestavni del | tap-off unit |
| product name | KS |
| Skupina izdelkov | Canalis |
| [Ie] rated operational current | 32 A at 35 °C |
| Provided equipment | blanking plate |
| Združljivost izdelkov | modular device |
| colour | white (RAL 9001) |
| tap-off unit polarity | 3L+N+PE |
| tap-off unit 2nd socket description | free choice |
| tap-off unit socket description | free choice |
| Komplementarno | |
| network frequency | 50/60 Hz |
| Višina | 165 mm |
| Teža izdelka | 2.7 kg |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 400 V depending on protective device 500 V depending on protective device 690 V depending on protective device |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 6.8 kV |
| Širina | 437.5 mm |
| Globina | 108 mm |
| [Ue] rated operational voltage | 230...690 V depending on protective device |
| standards | IEC 60439-2 IEC 61439-6 |
| protection type | without protection |
| body material | plastic |
| device application | low power distribution power socket distribution |
| tap-off unit connector type | with phase selection |
| tap-off unit disconnection mode | By drawing out |
| 18 mm pitches | 8 |
| Okolje | |
| IP stopnja zaščite | IP55 conforming to IEC 60529 |
| IK stopnja zaščite | IK08 conforming to IEC 62262 |
| earthing system | TT - busbar trunking TN-S - busbar trunking TN-C - busbar trunking TT - tap-off unit TN-S - tap-off unit |




