KSB160DB512 Schneider Electric

KSB160DB512 Schneider Electric
Opis
TAP OFF UNIT 160A COMPACT NS
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Canalis |
| Izdelek ali sestavni del | tap-off unit |
| Skupina izdelkov | Canalis |
| protection type | circuit breaker: NSX160 |
| [Ie] rated operational current | 160-160 A at 35 °C |
| Provided equipment | circuit breaker to be ordered separately |
| Združljivost izdelkov | Canalis KS busbar trunkingplug-in |
| colour | white (RAL 9001) |
| Združljivost serije/obsega | KS busbar trunking |
| mounting mode | plug-in with fixed polarity |
| offer type | complementary |
| tap-off unit polarity | 3L+PEN |
| Komplementarno | |
| network frequency | 50/60 Hz |
| Teža izdelka | 13.5 kg |
| control type | motor mechanism |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 400 V depending on protective device 500 V depending on protective device 690 V depending on protective device |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 6.8 kV |
| Širina | 534.5 mm |
| Globina | 303 mm |
| [Ue] rated operational voltage | 230...690 V depending on protective device |
| standards | IEC 61439-6 IEC 61439-1 |
| door opening side | right |
| electrical connection | crimp lug - ISO32 70-70 mm² flexible crimp lug - ISO32 70-70 mm² rigid |
| body material | metal |
| function available | circuit breaker |
| device application | medium power distribution |
| door opening size | 727.5 mm |
| tap-off unit disconnection mode | By opening the door |
| Okolje | |
| IP stopnja zaščite | IP55 conforming to IEC 60529 |
| IK stopnja zaščite | IK08 conforming to IEC 62262 |
| earthing system | TN-C |




