KSB100SV4 Schneider Electric

KSB100SV4 Schneider Electric
Opis
TAP OFF UNIT 100A EMPTY
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Canalis |
| Izdelek ali sestavni del | empty tap-off unit |
| product name | KS |
| Skupina izdelkov | Canalis |
| [Ie] rated operational current | 100 A at 35 °C |
| Združljivost izdelkov | KS |
| tap-off unit polarity | 3L+N+PE |
| Komplementarno | |
| network frequency | 50/60 Hz |
| Višina | 220 mm |
| Teža izdelka | 4.8 kg |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 690 V depending on protective device |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 8 kV |
| colour | white (RAL 9001) |
| Širina | 344 mm |
| Globina | 128 mm |
| [Ue] rated operational voltage | 230...690 V depending on protective device |
| standards | IEC 61439-6 IEC 60439-2 |
| door opening side | right |
| body material | plastic |
| IP degree of protection | IP55 conforming to IEC 60529 |
| IK degree of protection | IK08 conforming to IEC 62262 |
| device application | low power distribution |
| tap-off unit connector type | with fixed polarity |
| door opening size | 545.5 mm |
| tap-off unit disconnection mode | By drawing out |
| Okolje | |
| earthing system | TT - busbar trunking TN-S - busbar trunking TN-C - busbar trunking IT - busbar trunking TT - tap-off unit TN-S - tap-off unit IT - tap-off unit |




