KSA630ET450 Schneider Electric

KSA630ET450 Schneider Electric
Opis
TRANSPORT LENGTH 5M 630A
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Canalis |
| Izdelek ali sestavni del | busbar trunking |
| product name | KS |
| Skupina izdelkov | Canalis |
| Aplikacija naprave | medium power distribution |
| Kratko ime naprave | KSA |
| [Ie] rated operational current | 630 A at 35 °C |
| busbar description | transport length |
| number of tap-off outlets | 0 |
| Material | aluminium |
| Komplementarno | |
| network frequency | 50/60 Hz |
| Teža izdelka | 55.2 kg |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 690 V |
| mounting mode | by screws |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 8 kV |
| Širina | 146 mm |
| Globina | 113 mm |
| [Ue] rated operational voltage | 230...690 V |
| [Icw] rated short-time withstand current | 32.1 kA |
| dimension type | fix |
| THDI | 33-100 % 400 A 0-15 % 630 A 15-33 % 500 A |
| linear resistance | Xb 0.24 mΩ/m 35 °C at Inc and 50 Hz with impedance method L - PE 50/60 Hz R0 0.45 mΩ/m 20 °C symmetrical components method L-N 50/60 Hz Rb0 0.23 mΩ/m 20 °C at Inc with impedance method L - L 50/60 Hz Rb0 0.3 mΩ/m 20 °C at Inc with impedance method L - PE 50/60 Hz Rb1 0.32 mΩ/m 35 °C at Inc with impedance method L - L 50/60 Hz Rb1 0.39 mΩ/m 35 °C at Inc with impedance method L-N 50/60 Hz Xb 0.14 mΩ/m 35 °C at Inc and 50 Hz with impedance method L - L 50/60 Hz X0 0.35 mΩ/m 20 °C symmetrical components method L-N 50/60 Hz R0 0.51 mΩ/m 20 °C symmetrical components method L - PE 50/60 Hz X0 0.55 mΩ/m 20 °C symmetrical components method L - PE 50/60 Hz Z0 0.75 mΩ/m 20 °C symmetrical components method L - PE 50/60 Hz Rb1 0.41 mΩ/m 35 °C at Inc with impedance method L - PE 50/60 Hz X1 0.07 mΩ/m 35 °C at Inc L 50/60 Hz 0.07 mΩ/m 20 °C PE 50/60 Hz Xb 0.2 mΩ/m 35 °C at Inc and 50 Hz with impedance method L-N 50/60 Hz R20 0.09 mΩ/m 20 °C L 50/60 Hz R1 0.13 mΩ/m 35 °C at Inc L 50/60 Hz Z1 0.15 mΩ/m 35 °C at Inc L 50/60 Hz Z0 0.57 mΩ/m 20 °C symmetrical components method L-N 50/60 Hz Rb0 0.28 mΩ/m 20 °C at Inc with impedance method L-N 50/60 Hz |
| electrical connection | lubricated sliding contact |
| neutral position | up |
| radiated magnetic field | 0.89 µT |
| maximum voltage drop | <0.011 V with power factor = 1 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.013 V with power factor = 0.9 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.013 V with power factor = 0.8 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.012 V with power factor = 0.7 at 50 Hz with 1A for 100 m long |
| [Ipk] rated peak withstand current | 67.5 kA |
| thermal stress limit | 1225 kA².s |
| busbar trunking polarity | 3L + N + PE |
| length | 5-5 m |
| mounting position | horizontal |
| Okolje | |
| Standardi | IEC 60439-2 IEC 61439-6 |




