KNB63SM412 Schneider Electric

KNB63SM412 Schneider Electric
Opis
TAPOFF UNIT 63A FOR MODULAR EQUIPMENT
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Canalis |
| Izdelek ali sestavni del | tap-off unit |
| Skupina izdelkov | Canalis |
| protection type | circuit breaker: miniature circuit breaker (MCB) |
| [Ie] rated operational current | 63-63 A |
| Združljivost izdelkov | Canalis KN busbar trunkingplug-in |
| colour | white (RAL 9001) |
| Združljivost serije/obsega | KN busbar trunking |
| mounting mode | plug-in with fixed polarity |
| tap-off unit polarity | 3L+N+PE |
| Komplementarno | |
| network frequency | 50/60 Hz |
| Višina | 165 mm |
| Teža izdelka | 2.4 kg |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 400 V depending on protective device 500 V depending on protective device |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 4.6 kV |
| Širina | 417 mm |
| Globina | 106 mm |
| [Ue] rated operational voltage | 230...500 V depending on protective device |
| standards | IEC 61439-6 IEC 61439-1 |
| door opening side | right |
| electrical connection | tunnel terminal - ISO50 25-25 mm² flexible tunnel terminal - ISO50 25-25 mm² rigid |
| provided equipment | circuit breaker to be ordered separately blanking plate |
| function available | circuit breaker |
| device application | low power distribution |
| door opening size | 491 mm |
| tap-off unit disconnection mode | By opening the door |
| 18 mm pitches | 12 |
| Okolje | |
| IP stopnja zaščite | IP55 conforming to IEC 60529 |
| IK stopnja zaščite | IK08 conforming to IEC 62262 |
| earthing system | TT TN-S IT |




