13976 Schneider Electric

13976 Schneider Electric
Opis
mini Kaedra - for modular device - 1 openings - 4 modules
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Kaedra |
| Izdelek ali sestavni del | weatherproof enclosure |
| Skupina izdelkov | Kaedra |
| Opis montažne plošče | slotted |
| enclosure type | mini enclosure for modular device |
| accessories included with enclosure | 1 marking kit |
| Komplementarno | |
| Višina | 200 mm |
| 9 mm pitches | 8 |
| colour | door: transparent green enclosure: light grey (RAL 7035) |
| Širina | 123 mm |
| Globina | 112 mm |
| [In] rated current | 63 A |
| locking options description | optional keylock |
| enclosure material | self-extinguishing polymer |
| provided equipment | 1 marking kit |
| market segment | small commercial residential |
| total number of 18 mm modules | 4 |
| internal depth | 56 mm |
| type of rail | DIN |
| enclosure mounting | surface |
| Razred električne izolacije | class II double insulation |
| power dissipation in W | 10 W |
| number of horizontal rows | 1 |
| type of front cover | transparent |
| number of 18 mm modules per row | 4 |
| number of pre-cutouts PG ISO | 3 |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | -25-60 °C |
| IP stopnja zaščite | IP65 conforming to IEC 60529 |
| overvoltage category | II |
| IK stopnja zaščite | IK09 conforming to EN 50102 |
| Standardi | IEC 60439-3 EN 50102 IEC 60695-2-1 EN 50262 IEC 670 IEC 60529 |
| fire resistance | 650 °C conforming to IEC 60695-2-1 |
| environmental characteristic | UV resistant: class 3 conforming to ISO 4582:2010 ultraviolet degradation test conforming to ISO 4892-2:2013 |




