13186 Schneider Electric

13186 Schneider Electric
Opis
Kaedra - for power outlet - 2 openings - 1 x 8 modules
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Kaedra |
| Izdelek ali sestavni del | weatherproof enclosure |
| Skupina izdelkov | Kaedra |
| Opis montažne plošče | without mounting plate |
| enclosure type | enclosure for power outlet |
| accessories included with enclosure | 1 plate for 65 x 65 or 75 x 75 power outlets 2 wiring straps |
| Komplementarno | |
| Višina | 460 mm |
| 9 mm pitches | 16 |
| Teža izdelka | 2 kg |
| colour | door: transparent green enclosure: light grey (RAL 7035) |
| Širina | 236 mm |
| Globina | 160 mm |
| [In] rated current | 63 A |
| base dimension | 103 x 225 mm |
| locking options description | optional keylock |
| enclosure material | housing: self-extinguishing polymer |
| provided equipment | 2 wiring strap 1 plate for 65 x 65 or 75 x 75 power outlet |
| market segment | residential small commercial |
| number of terminal blocks | 1 with 8 outgoers |
| total number of 18 mm modules | 8 |
| internal depth | 91 mm |
| type of rail | DIN |
| enclosure mounting | surface |
| distribution block outgoers | 4 x 10 mm² 4 x 16 mm² |
| Razred električne izolacije | class II double insulation |
| power dissipation in W | 15 W |
| number of horizontal rows | 1 |
| type of front cover | transparent |
| number of 18 mm modules per row | 8 |
| number of pre-cutouts PG ISO | 7 |
| number of openings of interface | 2 |
| number of plates | 1 for 65 x 65 or 75 x 75 power outlets |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | -25-40 °C |
| IP stopnja zaščite | IP65 conforming to IEC 60529 |
| overvoltage category | II |
| IK stopnja zaščite | IK09 conforming to EN 50102 |
| Standardi | IEC 670 IEC 60529 EN 62262 IEC 60695-2-1 IEC 60439-3 EN 50262 |
| fire resistance | 650 °C conforming to IEC 60695-2-1 |
| environmental characteristic | UV resistant: class 3 conforming to ISO 4582:2010 ultraviolet degradation test conforming to ISO 4892-2:2013 |




