08202 Schneider

08202 Schneider
Opis
Prisma G επιδαπÎδιος πίνακας Î =600 27MOD IP30
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Prisma Plus System G |
| Izdelek ali sestavni del | enclosure |
| product name | Prisma G |
| Skupina izdelkov | Prisma |
| Aplikacija naprave | low voltage electrical distribution |
| IP degree of protection | IP43 with door, canopy and IP43 gasket IP30 without door IP40 with door IP41 with door and canopy |
| enclosure type | functional enclosure delivered in kit form |
| type of front cover | without to be ordered separately |
| number of 18 mm modules per row | 24 |
| enclosure mounting | surface |
| electrical insulation class | class I |
| number of vertical modules [50 mm] | 27 |
| Komplementarno | |
| network frequency | 50/60 Hz |
| Višina | 1530 mm with plinth: |
| 9 mm pitches | 48 |
| Teža izdelka | 23.3 kg |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 1000 V on main rear busbars conforming to IEC 61439-2 |
| colour | white (RAL 9001) |
| Širina | 600 mm |
| Globina | 205 mm |
| surface finish | smooth matt |
| [In] rated current | 630 A at 40 °C conforming to IEC 61439-2 |
| quantity per set | set of 1 |
| [Icw] rated short-time withstand current | 25 kA 1 s conforming to IEC 61439-2 |
| [Ipk] rated peak withstand current | 53 kA conforming to IEC 61439-2 |
| enclosure material | enclosure: treated sheet steel |
| enclosure/cubicle description | floor-standing enclosure - width 600 mm |
| additional information | can be combined side by side and one on top of another |
| Okolje | |
| IK stopnja zaščite | IK07 without door conforming to EN/IEC 62262 IK08 with door |
| Standardi | IEC 62208 IEC 61439-1 IEC 61439-2 |
| Zaščitna obdelava | electrophoresis treatment and hot-polymerised polyester epoxy powder |
| mechanical robustness | seismic tests - 2.5G conforming to IEC 60068-2-57 |




