08074 Schneider

08074 Schneider
Opis
FLOOR-STANDING ENCLOSURE 9 ROWS + 6M FREE PRISMA PACK250 IP30
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Prisma |
| Izdelek ali sestavni del | enclosure |
| product name | Prisma Pack 250 |
| Skupina izdelkov | Prisma |
| Provided equipment | 2 x earthing kit 1 x floor stand enclosure 9 x front plate 9 x modular rail |
| IP degree of protection | IP43 with door, canopy and IP43 gasket IP30 without door IP40 with door IP41 with door and canopy |
| enclosure type | modular enclosure delivered in kit form |
| type of front cover | modular free 6M zone to be ordered separately |
| number of 18 mm modules per row | 24 |
| enclosure mounting | surface flush with kit |
| electrical insulation class | class I |
| number of vertical modules [50 mm] | 33 |
| Komplementarno | |
| network frequency | 50/60 Hz |
| Višina | 1830 mm |
| 9 mm pitches | 48 |
| Teža izdelka | 34.7 kg |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 1000 V on main rear busbars conforming to IEC 61439-2 |
| colour | white (RAL 9001) |
| Širina | 600 mm |
| Globina | 205 mm |
| surface finish | smooth matt |
| [In] rated current | 250 A at 40 °C conforming to IEC 61439-2 |
| quantity per set | set of 1 |
| [Icw] rated short-time withstand current | 25 kA 1 s conforming to IEC 61439-2 |
| [Ipk] rated peak withstand current | 53 kA conforming to IEC 61439-2 |
| enclosure material | enclosure: treated sheet steel |
| enclosure/cubicle description | Pack enclosure - width 600 mm |
| additional information | can be combined side by side |
| number of horizontal rows | 9 |
| Okolje | |
| IK stopnja zaščite | IK07 without door conforming to EN/IEC 62262 IK08 with door |
| Standardi | IEC 62208 IEC 61439-2 IEC 61439-1 |
| Zaščitna obdelava | electrophoresis treatment and hot-polymerised polyester epoxy powder |
| mechanical robustness | seismic tests - 2.5G conforming to IEC 60068-2-57 |




