08003 Schneider

08003 Schneider
Opis
Prisma Pack 160 επίτοιχος πίνακας 3 σειÏών IP30
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Prisma Plus System G |
| Izdelek ali sestavni del | enclosure |
| product name | Pack 160 |
| Skupina izdelkov | Prisma |
| Provided equipment | 1 x enclosure 1 x earthing kit 3 x front plate 3 x modular rail |
| IP degree of protection | IP30 with door IP31 with door and canopy IP43 with door, canopy and IP43 gasket IP30 without door |
| enclosure type | modular enclosure |
| type of front cover | modular |
| number of 18 mm modules per row | 24 |
| enclosure mounting | flush with kit surface |
| electrical insulation class | class I |
| number of vertical modules [50 mm] | 9 |
| Komplementarno | |
| network frequency | 50/60 Hz |
| Višina | 630 mm |
| 9 mm pitches | 48 |
| Teža izdelka | 10.14 kg |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 750 V on main rear busbars conforming to IEC 61439-2 |
| colour | white (RAL 9001) |
| Širina | 555 mm |
| Globina | 157 mm |
| surface finish | smooth matt |
| [In] rated current | 160 A at 40 °C conforming to IEC 61439-2 |
| quantity per set | set of 1 |
| [Icw] rated short-time withstand current | 25 kA 1 s conforming to IEC 61439-2 |
| [Ipk] rated peak withstand current | 53 kA conforming to IEC 61439-2 |
| enclosure material | enclosure: treated sheet steel |
| enclosure/cubicle description | Pack enclosure - width 555 mm |
| number of horizontal rows | 3 |
| Okolje | |
| IK stopnja zaščite | IK07 without door conforming to EN/IEC 62262 IK08 with door |
| Standardi | IEC 61439-2 IEC 62208 IEC 61439-3 IEC 61439-1 |
| Zaščitna obdelava | electrophoresis treatment and hot-polymerised polyester epoxy powder |




