04567 Schneider

04567 Schneider
Opis
Linergy LGYE μπάÏα διανομής 3200A Μ=2000mm
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Linergy |
| Izdelek ali sestavni del | profile busbar |
| product name | Linergy LGYE |
| Skupina izdelkov | Linergy |
| busbar description | Linergy |
| Količina na set/komplet | set of 1 |
| Združljivost serije/obsega | Linergy LGYE |
| Komplementarno | |
| Višina | 200 mm |
| Teža izdelka | 15.6 kg |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 1000 V |
| Kompatibilnostna koda | busbar_evo |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 12 kV (degree of pollution: 3) |
| Širina | 150 mm |
| Globina | 31 mm |
| [Ie] rated operational current | 3200 A |
| [Icw] rated short-time withstand current | 60 kA (1 s) for 2 supports (horizontal position) 85 kA (1 s) for 3 supports (horizontal position) 100 kA (1 s) for 4 supports (horizontal position) |
| installation direction | horizontal, operating position: top horizontal, operating position: bottom |
| connection pitch | free connection position |
| length | 2000 mm |
| Debelina | 10 mm |
| permissible current | 3200 A at 35 °C: <= IP31 2800 A at 35 °C: > IP31 |
| enclosure/cubicle description | cubicle - width 650 mm cubicle - width 650 + 150 mm cubicle duct - width 300 mm cubicle duct - width 400 mm |
| type of busbar connection | double t-slot |
| Okolje | |
| Certifikati izdelkov | ASEFA |
| Standardi | IEC 61439-2 IEC 61439-1 |




