04525 Schneider

04525 Schneider
Opis
DRILLED VERTICAL FLAT BAR LINERGY BS 50X10 L1675
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Linergy |
| Izdelek ali sestavni del | copper busbar |
| product name | Linergy BS |
| Skupina izdelkov | Linergy |
| busbar description | flat bar |
| Količina na set/komplet | set of 1 |
| Združljivost serije/obsega | Linergy BS |
| Komplementarno | |
| Višina | 1900 mm |
| Teža izdelka | 6.86 kg |
| Kompatibilnostna koda | Copper_drilled_busbar |
| Širina | 140 mm |
| Globina | 20 mm |
| [Ie] rated operational current | 1200 A at 35 °C |
| [Icw] rated short-time withstand current | 25 kA (1 s) for 3 supports 50 kA (1 s) for 5 supports 65 kA (1 s) for 7 supports |
| installation direction | vertical, operating position: rear vertical, operating position: lateral |
| connection pitch | connection each 25 mm |
| length | 1675 mm |
| Debelina | 10 mm |
| permissible current | 1200 A at 35 °C: <= IP31 1080 A at 35 °C: > IP31 |
| enclosure/cubicle description | cubicle - width 650 mm cubicle - width 650 + 150 mm |
| type of busbar connection | Ø 10 mm drilled hole |
| busbar cross section | 50 x 10 mm |
| Okolje | |
| Certifikati izdelkov | ASEFA |
| Standardi | IEC 61439-2 IEC 61439-1 |




