04473 Schneider

04473 Schneider
Opis
Connection for horizontal fixed NS, 3P 1000A, on Linergy LGY
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Prisma P |
| Izdelek ali sestavni del | connection |
| Skupina izdelkov | Prisma |
| Kategorija dodatkov/ločenih delov | current distribution accessory |
| Združljivost serije/obsega | Prisma P |
| Komplementarno | |
| Teža izdelka | 4.66 kg |
| [In] rated current | 1000 A |
| [Ie] rated operational current | 1000 A |
| quantity per set | set of 1 |
| poles description | 3P |
| enclosure/cubicle description | cubicle - width 650 mm cubicle + duct - width 650 mm |
| installed device | Compact: fixed NS630b...1000 - control: toggle horizontal installation Compact: fixed NS630b...1000 - control: direct front rotary handle horizontal installation |
| enclosure/cubicle width | 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed toggle horizontal 3P 1 rear connection 7 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed direct front rotary handle horizontal 3P 1 rear connection 7 650 mm 400 mm Prisma P cubicle + duct Compact NS630b...1000 fixed toggle horizontal 3P 1 front connection 7 650 mm 400 mm Prisma P cubicle + duct Compact NS630b...1000 fixed toggle horizontal 3P 1 connection transfer assembly 8 650 mm 400 mm Prisma P cubicle + duct Compact NS630b...1000 fixed direct front rotary handle horizontal 3P 1 front connection 7 650 mm 400 mm Prisma P cubicle + duct Compact NS630b...1000 fixed direct front rotary handle horizontal 3P 1 connection transfer assembly 8 |
| cubicle-device connection | Linergy busbar |
| busbar cross section | 50 x 8 mm |
| Okolje | |
| Certifikati izdelkov | ASEFA |
| Standardi | IEC 61439-2 IEC 61439-1 |




