04129 Schneider

04129 Schneider
Opis
Linergy BW - μονωμÎνη μπάÏα 4P 630A Μ1400mm IPxxB
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Linergy |
| Izdelek ali sestavni del | busbar |
| product name | Linergy BW |
| Skupina izdelkov | Linergy |
| busbar description | insulated bar |
| IP degree of protection | IPxx B |
| Količina na set/komplet | set of 1 |
| Združljivost serije/obsega | Linergy BW |
| Komplementarno | |
| Teža izdelka | 17.56 kg |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 1000 V |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 8 kV |
| [Ie] rated operational current | 630 A |
| [Icw] rated short-time withstand current | 25 kA (1 s) |
| installation direction | vertical, operating position: rear |
| [Ipk] rated peak withstand current | 52.5 kA |
| connection pitch | connection each 25 mm |
| length | 1400 mm |
| poles description | 4P |
| permissible current | 630 A |
| enclosure/cubicle description | cubicle - width 650 mm floor-standing enclosure - width 600 mm wall-mounted enclosure - width 600 mm |
| type of busbar connection | M6 threaded hole |
| I²t on activation | 625000 kA².s |
| Okolje | |
| Certifikati izdelkov | ASEFA |
| Standardi | IEC 61439-2 IEC 61439-1 |
| mechanical robustness | seismic tests - 2.5G conforming to IEC 60068-2-57 |




