03241 Schneider

03241 Schneider
Opis
FRONT PLATE 3-4 VIGI NSX/CVS250 VERTICAL FIXED TOGGLE WIDTH 600/650 7M
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Prisma |
| Izdelek ali sestavni del | front plate |
| Skupina izdelkov | Prisma |
| Opis polov | 4 x 3P: mounting plate support: CVS100...160 vertical installation 3 x 4P: mounting plate support: CVS100...160 vertical installation 4 x 3P: mounting plate support: CVS250 vertical installation 3 x 4P: mounting plate support: CVS250 vertical installation 4 x 3P: mounting plate support: NSX100...160 vertical installation 3 x 4P: mounting plate support: NSX100...160 vertical installation 4 x 3P: mounting plate support: NSX250 vertical installation 3 x 4P: mounting plate support: NSX250 vertical installation |
| Kategorija dodatkov/ločenih delov | installation accessory |
| operating position | vertical |
| Združljivost serije/obsega | Prisma G Prisma P |
| installed device | Compact: fixed NSX100...160 with earth leakage protection - control: toggle - vertical installation Compact: fixed NSX250 with earth leakage protection - control: toggle - vertical installation Easypact: fixed CVS100...160 with earth leakage protection - control: toggle - vertical installation Easypact: fixed CVS250 with earth leakage protection - control: toggle - vertical installation Compact: plug-in NSX100...160 with earth leakage protection - control: toggle - vertical installation Compact: plug-in NSX250 with earth leakage protection - control: toggle - vertical installation |
| type of front plate | cut-out |
| Komplementarno | |
| Višina | 350 mm |
| Teža izdelka | 1.1 kg |
| colour | white (RAL 9001) |
| Širina | 500 mm |
| product certifications | ASEFA |
| standards | IEC 61439-1 IEC 61439-2 |
| Material | steel |
| surface finish | matt smooth |
| quantity per set | set of 1 |
| enclosure/cubicle description | floor-standing enclosure - width 600 mm wall-mounted enclosure - width 600 mm cubicle - width 650 mm depth 400 mm |
| connection position | direct connection Linergy FC |
| number of vertical modules [50 mm] | 7 |
| protective treatment | electrophoresis treatment and hot-polymerised polyester epoxy powder |
| enclosure/cubicle width | 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Easypact CVS100...160 with fixed toggle vertical 3P 4 direct 11 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Easypact CVS100...160 with fixed toggle vertical 4P 3 direct 11 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Easypact CVS250 with fixed toggle vertical 3P 4 direct 11 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Easypact CVS250 with fixed toggle vertical 4P 3 direct 11 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 with fixed toggle vertical 3P 4 Linergy FC 8 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 with fixed toggle vertical 4P 3 Linergy FC 8 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 with fixed toggle vertical 3P 4 direct 10 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 with fixed toggle vertical 4P 3 direct 10 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 with plug-in toggle vertical 3P 4 direct 11 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 with plug-in toggle vertical 4P 3 direct 11 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 with plug-in toggle vertical 3P 4 Linergy FC 9 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 with plug-in toggle vertical 4P 3 Linergy FC 9 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 with fixed toggle vertical 3P 4 Linergy FC 9 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 with fixed toggle vertical 4P 3 Linergy FC 9 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 with fixed toggle vertical 3P 4 direct 11 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 with fixed toggle vertical 4P 3 direct 11 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 with plug-in toggle vertical 3P 4 direct 12 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 with plug-in toggle vertical 4P 3 direct 12 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 with plug-in toggle vertical 3P 4 Linergy FC 10 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 with plug-in toggle vertical 4P 3 Linergy FC 10 600 mm Prisma G floor-standing enclosure Easypact CVS100...160 with fixed toggle vertical 3P 4 direct with long terminal shield 10 600 mm Prisma G wall-mounted enclosure Easypact CVS100...160 with fixed toggle vertical 3P 4 direct with long terminal shield 10 600 mm Prisma G floor-standing enclosure Easypact CVS100...160 with fixed toggle vertical 4P 3 direct with long terminal shield 10 600 mm Prisma G wall-mounted enclosure Easypact CVS100...160 with fixed toggle vertical 4P 3 direct with long terminal shield 10 600 mm Prisma G floor-standing enclosure Easypact CVS250 with fixed toggle vertical 3P 4 direct with long terminal shield 13 600 mm Prisma G wall-mounted enclosure Easypact CVS250 with fixed toggle vertical 3P 4 direct with long terminal shield 13 600 mm Prisma G floor-standing enclosure Easypact CVS250 with fixed toggle vertical 4P 3 direct with long terminal shield 13 600 mm Prisma G wall-mounted enclosure Easypact CVS250 with fixed toggle vertical 4P 3 direct with long terminal shield 13 600 mm Prisma G floor-standing enclosure Compact NSX100...160 with fixed toggle vertical 3P 4 direct with long terminal shield 10 600 mm Prisma G wall-mounted enclosure Compact NSX100...160 with fixed toggle vertical 3P 4 direct with long terminal shield 10 600 mm Prisma G floor-standing enclosure Compact NSX100...160 with fixed toggle vertical 4P 3 direct with long terminal shield 10 600 mm Prisma G wall-mounted enclosure Compact NSX100...160 with fixed toggle vertical 4P 3 direct with long terminal shield 10 600 mm Prisma G floor-standing enclosure Compact NSX250 with fixed toggle vertical 3P 4 direct with long terminal shield 13 600 mm Prisma G wall-mounted enclosure Compact NSX250 with fixed toggle vertical 3P 4 direct with long terminal shield 13 600 mm Prisma G floor-standing enclosure Compact NSX250 with fixed toggle vertical 4P 3 direct with long terminal shield 13 600 mm Prisma G wall-mounted enclosure Compact NSX250 with fixed toggle vertical 4P 3 direct with long terminal shield 13 |
| Okolje | |
| IK stopnja zaščite | IK07 conforming to EN/IEC 62262 |




