08347 Schneider

08347 Schneider
Opis
DUCT (REAR ENCLOSURE+PLAIN DOOR) W300 27M PRISMA G IP55
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Prisma Plus System G |
| Izdelek ali sestavni del | door rear panel |
| product name | Prisma G |
| Skupina izdelkov | Prisma |
| Aplikacija naprave | low voltage electrical distribution |
| Provided equipment | 1 x door for enclosure |
| IP degree of protection | IP55 with door |
| enclosure type | functional enclosure delivered in kit form |
| type of front cover | without |
| number of 18 mm modules per row | 10 |
| enclosure mounting | surface |
| electrical insulation class | class I |
| number of vertical modules [50 mm] | 27 |
| Komplementarno | |
| Višina | 1450 mm |
| 9 mm pitches | 20 |
| Teža izdelka | 23 kg |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 1000 V |
| colour | white (RAL 9001) |
| Širina | 300 mm |
| Globina | 260 mm |
| surface finish | smooth matt |
| [In] rated current | 630 A at 40 °C conforming to IEC 61439-2 |
| quantity per set | set of 1 |
| enclosure material | rear panel: treated sheet steel door: treated sheet steel |
| enclosure/cubicle description | wall-mounted duct - width 300 mm |
| additional information | can be combined side by side and one on top of another |
| Okolje | |
| IK stopnja zaščite | IK10 with door conforming to EN/IEC 62262 |
| Standardi | IEC 61439-2 IEC 62208 IEC 61439-1 |
| Zaščitna obdelava | electrophoresis treatment and hot-polymerised polyester epoxy powder |
| mechanical robustness | seismic tests - 2.5G conforming to IEC 60068-2-57 |




