04488 Schneider

04488 Schneider
Opis
Connection for vertical fixed NS, 4P 1600A, on Linergy LGY
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Prisma P |
| Izdelek ali sestavni del | connection |
| Skupina izdelkov | Prisma |
| Kategorija dodatkov/ločenih delov | current distribution accessory |
| Združljivost serije/obsega | Prisma P |
| Komplementarno | |
| Višina | 150 mm |
| Teža izdelka | 18.84 kg |
| Širina | 550 mm |
| Globina | 300 mm |
| [In] rated current | 1600 A |
| [Ie] rated operational current | 1600 A |
| quantity per set | set of 1 |
| poles description | 4P |
| enclosure/cubicle description | cubicle - width 650 mm |
| installed device | Compact: fixed NS1600 - control: toggle vertical installation Compact: fixed NS1600 - control: direct front rotary handle vertical installation Compact: fixed NS1600 - control: motor mechanism vertical installation |
| enclosure/cubicle width | 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed toggle vertical 4P 1 rear connection on Canalis 16 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed direct front rotary handle vertical 4P 1 rear connection on Canalis 16 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed toggle vertical 4P 1 front connection on adaptor 14 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed direct front rotary handle vertical 4P 1 front connection on adaptor 14 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed motor mechanism vertical 4P 1 rear connection on Canalis 16 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed motor mechanism vertical 4P 1 front connection on adaptor 14 |
| cubicle-device connection | Linergy busbar |
| cubicle depth | 400 mm: front 400 + 400 mm: rear |
| busbar cross section | 80 x 10 mm |
| Okolje | |
| Certifikati izdelkov | ASEFA |
| Standardi | IEC 61439-2 IEC 61439-1 |




