04408 Schneider

04408 Schneider
Opis
LINERGY FC DISTRIBUTION BLOCK FOR COMPACT NSX250 4P FIXED W/O CONNECTION
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Prisma Plus System P Linergy |
| Izdelek ali sestavni del | device feeder |
| product name | Linergy FC |
| Skupina izdelkov | Linergy |
| Kategorija dodatkov/ločenih delov | connection accessory |
| Združljivost serije/obsega | Prisma P |
| number of devices | 3 (4P) |
| Komplementarno | |
| Višina | 130 mm |
| mounting support | on circuit breaker |
| Teža izdelka | 8 kg |
| Povezave - terminali | outgoer: plug in (phase / neutral) , 3 outgoers |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 750 V AC |
| Kompatibilnostna koda | Polypact |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 8 kV |
| colour | black |
| Širina | 250 mm |
| Globina | 130 mm |
| [Ue] rated operational voltage | 440 V |
| [Ie] rated operational current | 675 A at 40 °C |
| quantity per set | set of 1 |
| [Icw] rated short-time withstand current | 85 kA |
| installation direction | horizontal |
| [Ipk] rated peak withstand current | 35 kA |
| length | 450 mm |
| poles description | 4P |
| permissible current | 675 A at 40 °C 615 A at 60 °C 570 A at 70 °C |
| enclosure/cubicle description | cubicle - width 650 mm |
| installed device | Compact: fixed NSX100...160 without earth leakage protection - control: toggle - vertical installation Compact: fixed NSX250 without earth leakage protection - control: motor mechanism - vertical installation Compact: plug-in NSX100...160 without earth leakage protection - control: direct front rotary handle - vertical installation Compact: plug-in NSX250 without earth leakage protection - control: direct front rotary handle - vertical installation Compact: plug-in NSX100...160 without earth leakage protection - control: motor mechanism - vertical installation Compact: plug-in NSX250 without earth leakage protection - control: motor mechanism - vertical installation Compact: plug-in NSX100...160 without earth leakage protection - control: toggle - vertical installation Compact: plug-in NSX250 without earth leakage protection - control: toggle - vertical installation Compact: fixed NSX100...160 with earth leakage protection - control: direct front rotary handle - vertical installation Compact: fixed NSX250 with earth leakage protection - control: direct front rotary handle - vertical installation Compact: fixed NSX100...160 with earth leakage protection - control: motor mechanism - vertical installation Compact: fixed NSX250 without earth leakage protection - control: toggle - vertical installation Compact: fixed NSX250 with earth leakage protection - control: motor mechanism - vertical installation Compact: plug-in NSX100...160 with earth leakage protection - control: direct front rotary handle - vertical installation Compact: plug-in NSX250 with earth leakage protection - control: direct front rotary handle - vertical installation Compact: plug-in NSX100...160 with earth leakage protection - control: motor mechanism - vertical installation Compact: plug-in NSX250 with earth leakage protection - control: motor mechanism - vertical installation Compact: plug-in NSX100...160 with earth leakage protection - control: toggle - vertical installation Compact: plug-in NSX250 with earth leakage protection - control: toggle - vertical installation Compact: fixed NSX100...160 with earth leakage protection - control: toggle - vertical installation Compact: fixed NSX250 with earth leakage protection - control: toggle - vertical installation Compact: fixed INS250 - control: direct front rotary handle - vertical installation Compact: fixed INV250 - control: direct front rotary handle - vertical installation Compact: fixed NSX100...160 without earth leakage protection - control: direct front rotary handle - vertical installation Compact: fixed NSX250 without earth leakage protection - control: direct front rotary handle - vertical installation Compact: fixed NSX100...160 without earth leakage protection - control: motor mechanism - vertical installation |
| enclosure/cubicle width | 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact INS250 fixed direct front rotary handle vertical 4P 1 Linergy FC 7 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 without plug-in motor mechanism vertical 4P 3 Linergy FC 7 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 without fixed direct front rotary handle vertical 4P 3 Linergy FC 6 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 without fixed motor mechanism vertical 4P 3 Linergy FC 6 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 without plug-in toggle vertical 4P 3 Linergy FC 7 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 without plug-in direct front rotary handle vertical 4P 3 Linergy FC 8 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 without plug-in motor mechanism vertical 4P 3 Linergy FC 8 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 without fixed direct front rotary handle vertical 4P 3 Linergy FC 7 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 without fixed motor mechanism vertical 4P 3 Linergy FC 7 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 without plug-in toggle vertical 4P 3 Linergy FC 8 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 with plug-in direct front rotary handle vertical 4P 3 Linergy FC 9 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact INS250 fixed direct front rotary handle vertical 4P 2 Linergy FC 7 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 with plug-in motor mechanism vertical 4P 3 Linergy FC 9 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 with fixed direct front rotary handle vertical 4P 3 Linergy FC 8 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 with fixed motor mechanism vertical 4P 3 Linergy FC 8 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 with plug-in toggle vertical 4P 3 Linergy FC 9 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 with plug-in direct front rotary handle vertical 4P 3 Linergy FC 10 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 with plug-in motor mechanism vertical 4P 3 Linergy FC 10 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 with fixed direct front rotary handle vertical 4P 3 Linergy FC 9 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 with fixed motor mechanism vertical 4P 3 Linergy FC 9 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 with plug-in toggle vertical 4P 3 Linergy FC 10 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact INV250 fixed direct front rotary handle vertical 4P 1 Linergy FC 7 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact INV250 fixed direct front rotary handle vertical 4P 2 Linergy FC 7 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 without fixed toggle vertical 4P 3 Linergy FC 6 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 without fixed toggle vertical 4P 3 Linergy FC 7 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 with fixed toggle vertical 4P 3 Linergy FC 8 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 with fixed toggle vertical 4P 3 Linergy FC 9 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 without plug-in direct front rotary handle vertical 4P 3 Linergy FC 7 |
| I²t on activation | 25000000 A².s |
| Okolje | |
| Certifikati izdelkov | ASEFA KEMA |
| Standardi | IEC 61439-2 IEC 61439-1 |




