04013 Schneider

04013 Schneider
Opis
LINERGY FM 3P DIS.BLOCK 200A 24M 42HOLES
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Prisma Plus System P Prisma Plus System G |
| Izdelek ali sestavni del | device feeder |
| product name | Linergy FM |
| Skupina izdelkov | Linergy |
| Združljivost izdelkov | Spacial enclosures |
| IP degree of protection | IPxx B |
| Združljivost serije/obsega | Prisma G Prisma P Prisma PH |
| Komplementarno | |
| mounting support | plain backplate DIN rail slotted backplate |
| 9 mm pitches | 48 |
| Teža izdelka | 1.32 kg |
| Povezave - terminali | supply: crimped lug50-50 mm² supply: flexible bars, 20 x 3 mm distribution: quick-connect terminal strips (phase) , 12 x 4-10 mm² (flexible) distribution: quick-connect terminal strips (phase) , 12 x 4-10 mm² (rigid) distribution: quick-connect terminal strips (neutral) , 18 x 4-10 mm² (flexible) distribution: quick-connect terminal strips (neutral) , 18 x 4-10 mm² (rigid) |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 750 V AC 50/60 Hz |
| Kompatibilnostna koda | MULTICLIP |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 8 kV |
| colour | anthracite grey (RAL 7016) |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC |
| [In] rated current | 200 A at 40 °C |
| [Ie] rated operational current | 200 A |
| [Ipk] rated peak withstand current | 20 kA |
| total number of 18 mm modules | 24 |
| poles description | 3P |
| installed device | modular device |
| I²t on activation | 6700000 A².s |
| Okolje | |
| Certifikati izdelkov | ASEFA |
| Standardi | IEC 61439-1, inside Prisma IEC 61439-2, inside Prisma IEC 60947-7-1 |




