03698 Schneider

03698 Schneider
Opis
Front Plate Vert. Fixed MTZ1/NT 3P W400 Prisma P
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Prisma P |
| Izdelek ali sestavni del | front plate |
| Skupina izdelkov | Prisma |
| Opis polov | 1 x 3P: mounting plate support: NT06...10 vertical installation 1 x 3P: mounting plate support: NT12 vertical installation 1 x 3P: mounting plate support: NT16 vertical installation |
| Kategorija dodatkov/ločenih delov | installation accessory |
| operating position | horizontal |
| Združljivost serije/obsega | Prisma P |
| installed device | Masterpact: fixed NT06...10 - control: toggle - vertical installation Masterpact: fixed NT12 - control: toggle - vertical installation Masterpact: fixed NT16 - control: toggle - vertical installation |
| type of front plate | cut-out |
| Komplementarno | |
| Višina | 550 mm |
| Teža izdelka | 1.88 kg |
| colour | white (RAL 9001) |
| Širina | 321 mm |
| product certifications | ASEFA |
| standards | IEC 61439-1 IEC 61439-2 |
| Material | steel |
| surface finish | smooth matt |
| quantity per set | set of 1 |
| enclosure/cubicle description | cubicle - width 400 mm depth 400 mm |
| connection position | front connection |
| number of vertical modules [50 mm] | 11 |
| protective treatment | electrophoresis treatment and hot-polymerised polyester epoxy powder |
| enclosure/cubicle width | 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Masterpact NT06...10 fixed toggle vertical 3P 1 front connection 36 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Masterpact NT12 fixed toggle vertical 3P 1 front connection 36 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Masterpact NT16 fixed toggle vertical 3P 1 front connection 36 |
| Okolje | |
| IK stopnja zaščite | IK07 conforming to EN/IEC 62262 |




