03697 Schneider

03697 Schneider
Opis
FR.PL.V.FIX.NS1600 3 4P W400
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Prisma P |
| Izdelek ali sestavni del | front plate |
| Skupina izdelkov | Prisma |
| Opis polov | 1 x 3P: mounting plate support: NS1250 vertical installation 1 x 4P: mounting plate support: NS1250 vertical installation 1 x 3P: mounting plate support: NS1600 vertical installation 1 x 4P: mounting plate support: NS1600 vertical installation 1 x 3P: mounting plate support: NS630b...1000 vertical installation 1 x 4P: mounting plate support: NS630b...1000 vertical installation |
| Kategorija dodatkov/ločenih delov | installation accessory |
| operating position | horizontal |
| Združljivost serije/obsega | Prisma P |
| installed device | Compact: fixed NS1250 - control: toggle - vertical installation Compact: fixed NS1250 - control: direct front rotary handle - vertical installation Compact: fixed NS1600 - control: toggle - vertical installation Compact: fixed NS1600 - control: direct front rotary handle - vertical installation Compact: fixed NS630b...1000 - control: toggle - vertical installation Compact: fixed NS630b...1000 - control: direct front rotary handle - vertical installation Compact: fixed NS1250 - control: motor mechanism - vertical installation Compact: fixed NS1600 - control: motor mechanism - vertical installation Compact: fixed NS630b...1000 - control: motor mechanism - vertical installation |
| type of front plate | cut-out |
| Komplementarno | |
| Višina | 550 mm |
| Teža izdelka | 2.24 kg |
| colour | white (RAL 9001) |
| Širina | 321 mm |
| product certifications | ASEFA |
| standards | IEC 61439-2 IEC 61439-1 |
| Material | steel |
| surface finish | matt smooth |
| quantity per set | set of 1 |
| enclosure/cubicle description | cubicle - width 400 mm depth 400 mm |
| connection position | direct connection |
| number of vertical modules [50 mm] | 11 |
| protective treatment | electrophoresis treatment and hot-polymerised polyester epoxy powder |
| enclosure/cubicle width | 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed toggle vertical 3P 1 direct 36 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed toggle vertical 4P 1 direct 36 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed direct front rotary handle vertical 3P 1 direct 36 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed direct front rotary handle vertical 4P 1 direct 36 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed motor mechanism vertical 3P 1 direct 36 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed motor mechanism vertical 4P 1 direct 36 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed toggle vertical 3P 1 direct 36 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed toggle vertical 4P 1 direct 36 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed direct front rotary handle vertical 3P 1 direct 36 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed direct front rotary handle vertical 4P 1 direct 36 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed motor mechanism vertical 3P 1 direct 36 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed motor mechanism vertical 4P 1 direct 36 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed toggle vertical 3P 1 direct 36 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed toggle vertical 4P 1 direct 36 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed direct front rotary handle vertical 3P 1 direct 36 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed direct front rotary handle vertical 4P 1 direct 36 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed motor mechanism vertical 3P 1 direct 36 400 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed motor mechanism vertical 4P 1 direct 36 |
| Okolje | |
| IK stopnja zaščite | IK07 conforming to EN/IEC 62262 |




