03690 Schneider

03690 Schneider
Opis
FR.PL.V.FIXED NS1600
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Prisma P |
| Izdelek ali sestavni del | front plate |
| Skupina izdelkov | Prisma |
| Opis polov | 1 x 3P: mounting plate support: NS1250 vertical installation 1 x 4P: mounting plate support: NS1250 vertical installation 1 x 3P: mounting plate support: NS1600 vertical installation 1 x 4P: mounting plate support: NS1600 vertical installation 1 x 3P: mounting plate support: NS630b...1000 vertical installation 1 x 4P: mounting plate support: NS630b...1000 vertical installation |
| Kategorija dodatkov/ločenih delov | installation accessory |
| operating position | vertical |
| Združljivost serije/obsega | Prisma P |
| installed device | Compact: fixed NS1250 - control: toggle - vertical installation Compact: fixed NS1250 - control: direct front rotary handle - vertical installation Compact: fixed NS1600 - control: toggle - vertical installation Compact: fixed NS1600 - control: direct front rotary handle - vertical installation Compact: fixed NS630b...1000 - control: toggle - vertical installation Compact: fixed NS630b...1000 - control: direct front rotary handle - vertical installation |
| type of front plate | cut-out |
| Komplementarno | |
| Višina | 350 mm |
| Teža izdelka | 1.8 kg |
| colour | white (RAL 9001) |
| Širina | 500 mm |
| product certifications | ASEFA |
| standards | IEC 61439-2 IEC 61439-1 |
| Material | steel |
| surface finish | matt smooth |
| quantity per set | set of 1 |
| enclosure/cubicle description | cubicle - width 650 mm depth 400 mm cubicle - width 650 mm depth 800 mm |
| connection position | front connection rear connection |
| number of vertical modules [50 mm] | 7 |
| protective treatment | electrophoresis treatment and hot-polymerised polyester epoxy powder |
| enclosure/cubicle width | 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed toggle vertical 3P 1 front connection on Canalis 17 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed direct front rotary handle vertical 3P 1 front connection on Canalis 17 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed toggle vertical 3P 1 rear connection on Canalis 16 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed direct front rotary handle vertical 3P 1 rear connection on Canalis 16 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed toggle vertical 3P 1 front connection on adaptor 14 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed direct front rotary handle vertical 3P 1 front connection on adaptor 14 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed toggle vertical 4P 1 front connection on Canalis 17 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed direct front rotary handle vertical 4P 1 front connection on Canalis 17 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed toggle vertical 4P 1 rear connection on Canalis 16 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed direct front rotary handle vertical 4P 1 rear connection on Canalis 16 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed toggle vertical 4P 1 front connection on adaptor 14 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed direct front rotary handle vertical 4P 1 front connection on adaptor 14 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed toggle vertical 3P 1 rear connection on adaptor 10 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed toggle vertical 4P 1 rear connection on adaptor 10 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed direct front rotary handle vertical 3P 1 rear connection on adaptor 10 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS1250 fixed direct front rotary handle vertical 4P 1 rear connection on adaptor 10 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed toggle vertical 3P 1 rear connection on Canalis 16 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed direct front rotary handle vertical 3P 1 rear connection on Canalis 16 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed toggle vertical 3P 1 front connection on adaptor 14 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed direct front rotary handle vertical 3P 1 front connection on adaptor 14 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed toggle vertical 4P 1 rear connection on Canalis 16 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed direct front rotary handle vertical 4P 1 rear connection on Canalis 16 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed toggle vertical 4P 1 front connection on adaptor 14 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed direct front rotary handle vertical 4P 1 front connection on adaptor 14 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed toggle vertical 3P 1 rear connection on adaptor 10 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed toggle vertical 4P 1 rear connection on adaptor 10 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed direct front rotary handle vertical 3P 1 rear connection on adaptor 10 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS1600 fixed direct front rotary handle vertical 4P 1 rear connection on adaptor 10 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed toggle vertical 3P 1 front connection on Canalis 17 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed direct front rotary handle vertical 3P 1 front connection on Canalis 17 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed toggle vertical 3P 1 rear connection on Canalis 16 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed direct front rotary handle vertical 3P 1 rear connection on Canalis 16 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed toggle vertical 3P 1 front connection on adaptor 12 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed direct front rotary handle vertical 3P 1 front connection on adaptor 12 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed toggle vertical 4P 1 front connection on Canalis 17 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed direct front rotary handle vertical 4P 1 front connection on Canalis 17 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed toggle vertical 4P 1 rear connection on Canalis 16 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed direct front rotary handle vertical 4P 1 rear connection on Canalis 16 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed toggle vertical 4P 1 front connection on adaptor 12 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed direct front rotary handle vertical 4P 1 front connection on adaptor 12 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed toggle vertical 3P 1 rear connection on adaptor 10 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed toggle vertical 4P 1 rear connection on adaptor 10 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed direct front rotary handle vertical 3P 1 rear connection on adaptor 10 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed direct front rotary handle vertical 4P 1 rear connection on adaptor 10 |
| Okolje | |
| IK stopnja zaščite | IK07 conforming to EN/IEC 62262 |




