03687 Schneider

03687 Schneider
Opis
FR.PL.HZ.FIX.NS1600TOG/ROT.4P
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Prisma P |
| Izdelek ali sestavni del | front plate |
| Skupina izdelkov | Prisma |
| Opis polov | 1 x 3P: mounting plate support: NS630b...1000 horizontal installation 1 x 4P: mounting plate support: NS630b...1000 horizontal installation |
| Kategorija dodatkov/ločenih delov | installation accessory |
| operating position | horizontal |
| Združljivost serije/obsega | Prisma P |
| installed device | Compact: fixed NS630b...1000 - control: toggle - horizontal installation Compact: fixed NS630b...1000 - control: direct front rotary handle - horizontal installation |
| type of front plate | cut-out |
| Komplementarno | |
| Višina | 350 mm |
| Teža izdelka | 1.78 kg |
| colour | white (RAL 9001) |
| Širina | 500 mm |
| product certifications | ASEFA |
| standards | IEC 61439-1 IEC 61439-2 |
| Material | steel |
| surface finish | matt smooth |
| quantity per set | set of 1 |
| enclosure/cubicle description | cubicle - width 650 mm depth 800 mm cubicle + duct - width 650 mm depth 400 mm |
| connection position | front connection rear connection |
| number of vertical modules [50 mm] | 7 |
| protective treatment | electrophoresis treatment and hot-polymerised polyester epoxy powder |
| enclosure/cubicle width | 650 mm 400 mm Prisma P cubicle + duct Compact NS630b...1000 fixed toggle horizontal 3P 1 front connection 7 650 mm 400 mm Prisma P cubicle + duct Compact NS630b...1000 fixed toggle horizontal 3P 1 connection transfer assembly 8 650 mm 400 mm Prisma P cubicle + duct Compact NS630b...1000 fixed direct front rotary handle horizontal 3P 1 front connection 7 650 mm 400 mm Prisma P cubicle + duct Compact NS630b...1000 fixed direct front rotary handle horizontal 3P 1 connection transfer assembly 8 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed toggle horizontal 3P 1 rear connection 7 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed direct front rotary handle horizontal 3P 1 rear connection 7 650 mm 400 mm Prisma P cubicle + duct Compact NS630b...1000 fixed toggle horizontal 4P 1 front connection 7 650 mm 400 mm Prisma P cubicle + duct Compact NS630b...1000 fixed toggle horizontal 4P 1 connection transfer assembly 8 650 mm 400 mm Prisma P cubicle + duct Compact NS630b...1000 fixed direct front rotary handle horizontal 4P 1 front connection 7 650 mm 400 mm Prisma P cubicle + duct Compact NS630b...1000 fixed direct front rotary handle horizontal 4P 1 connection transfer assembly 8 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed toggle horizontal 4P 1 rear connection 7 650 mm 800 mm Prisma P cubicle Compact NS630b...1000 fixed direct front rotary handle horizontal 4P 1 rear connection 7 |
| Okolje | |
| IK stopnja zaščite | IK07 conforming to EN/IEC 62262 |



