03644 Schneider

03644 Schneider
Opis
FRONT PLATE VIGI NSX.TOGGLE / CVS.ROTARY - 4P 630A HORIZONTAL WIDTH650 4MODULES
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Prisma P |
| Izdelek ali sestavni del | front plate |
| Skupina izdelkov | Prisma |
| Opis polov | 1 x 4P: mounting plate support: CVS400 horizontal installation 1 x 4P: mounting plate support: CVS630 horizontal installation 1 x 4P: mounting plate support: NSX400 horizontal installation 1 x 4P: mounting plate support: NSX630 horizontal installation |
| Kategorija dodatkov/ločenih delov | installation accessory |
| operating position | horizontal |
| Združljivost serije/obsega | Prisma P |
| installed device | Compact: fixed NSX400 without earth leakage protection - control: toggle - horizontal installation Compact: fixed NSX630 without earth leakage protection - control: toggle - horizontal installation Easypact: fixed CVS400 without earth leakage protection - control: direct front rotary handle - horizontal installation Easypact: fixed CVS630 without earth leakage protection - control: direct front rotary handle - horizontal installation Compact: plug-in NSX400 without earth leakage protection - control: toggle - horizontal installation Compact: fixed NSX400 without earth leakage protection - control: direct front rotary handle - horizontal installation Compact: fixed NSX400 without earth leakage protection - control: motor mechanism - horizontal installation Compact: plug-in NSX400 without earth leakage protection - control: direct front rotary handle - horizontal installation Compact: plug-in NSX400 without earth leakage protection - control: motor mechanism - horizontal installation Compact: plug-in NSX630 without earth leakage protection - control: toggle - horizontal installation Compact: fixed NSX630 without earth leakage protection - control: direct front rotary handle - horizontal installation Compact: fixed NSX630 without earth leakage protection - control: motor mechanism - horizontal installation Compact: plug-in NSX630 without earth leakage protection - control: direct front rotary handle - horizontal installation Compact: plug-in NSX630 without earth leakage protection - control: motor mechanism - horizontal installation Easypact: fixed CVS400 with earth leakage protection - control: direct front rotary handle - horizontal installation Easypact: fixed CVS630 with earth leakage protection - control: direct front rotary handle - horizontal installation Compact: fixed NSX400 with earth leakage protection - control: toggle - horizontal installation Compact: plug-in NSX400 with earth leakage protection - control: toggle - horizontal installation Compact: fixed NSX400 with earth leakage protection - control: direct front rotary handle - horizontal installation Compact: fixed NSX400 with earth leakage protection - control: motor mechanism - horizontal installation Compact: plug-in NSX400 with earth leakage protection - control: direct front rotary handle - horizontal installation Compact: plug-in NSX400 with earth leakage protection - control: motor mechanism - horizontal installation Compact: fixed NSX630 with earth leakage protection - control: toggle - horizontal installation Compact: plug-in NSX630 with earth leakage protection - control: toggle - horizontal installation Compact: fixed NSX630 with earth leakage protection - control: direct front rotary handle - horizontal installation Compact: fixed NSX630 with earth leakage protection - control: motor mechanism - horizontal installation Compact: plug-in NSX630 with earth leakage protection - control: direct front rotary handle - horizontal installation Compact: plug-in NSX630 with earth leakage protection - control: motor mechanism - horizontal installation |
| type of front plate | cut-out |
| Komplementarno | |
| Višina | 250 mm |
| Teža izdelka | 0.94 kg |
| colour | white (RAL 9001) |
| product certifications | ASEFA |
| standards | IEC 61439-2 IEC 61439-1 |
| surface finish | smooth matt |
| quantity per set | set of 1 |
| enclosure/cubicle description | cubicle - width 650 mm depth 400 mm |
| connection position | direct connection |
| number of vertical modules [50 mm] | 5 |
| protective treatment | electrophoresis treatment and hot-polymerised polyester epoxy powder |
| enclosure/cubicle width | 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Easypact CVS400 without fixed direct front rotary handle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Easypact CVS630 without fixed direct front rotary handle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX400 without fixed toggle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX400 without plug-in toggle horizontal 4P 1 direct 4 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX400 without fixed direct front rotary handle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX400 without fixed motor mechanism horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX400 without plug-in direct front rotary handle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX400 without plug-in motor mechanism horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX630 without fixed toggle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX630 without plug-in toggle horizontal 4P 1 direct 4 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX630 without fixed direct front rotary handle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX630 without fixed motor mechanism horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX630 without plug-in direct front rotary handle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX630 without plug-in motor mechanism horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Easypact CVS400 with fixed direct front rotary handle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Easypact CVS630 with fixed direct front rotary handle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX400 with fixed toggle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX400 with plug-in toggle horizontal 4P 1 direct 4 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX400 with fixed direct front rotary handle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX400 with fixed motor mechanism horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX400 with plug-in direct front rotary handle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX400 with plug-in motor mechanism horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX630 with fixed toggle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX630 with plug-in toggle horizontal 4P 1 direct 4 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX630 with fixed direct front rotary handle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX630 with fixed motor mechanism horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX630 with plug-in direct front rotary handle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX630 with plug-in motor mechanism horizontal 4P 1 direct 5 |
| Okolje | |
| IK stopnja zaščite | IK07 conforming to EN/IEC 62262 |




