03618 Schneider

03618 Schneider
Opis
FR.PL.HZ.WITHD.NS250
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Prisma P |
| Izdelek ali sestavni del | front plate |
| Skupina izdelkov | Prisma |
| Opis polov | 1 x 3P: mounting plate support: NSX100...160 horizontal installation 1 x 4P: mounting plate support: NSX100...160 horizontal installation 1 x 3P: mounting plate support: NSX250 horizontal installation 1 x 4P: mounting plate support: NSX250 horizontal installation |
| Kategorija dodatkov/ločenih delov | installation accessory |
| operating position | horizontal |
| Združljivost serije/obsega | Prisma P |
| installed device | Compact: drawout NSX100...160 without earth leakage protection - control: toggle - horizontal installation Compact: drawout NSX100...160 without earth leakage protection - control: direct front rotary handle - horizontal installation Compact: drawout NSX100...160 without earth leakage protection - control: motor mechanism - horizontal installation Compact: drawout NSX250 without earth leakage protection - control: toggle - horizontal installation Compact: drawout NSX250 without earth leakage protection - control: direct front rotary handle - horizontal installation Compact: drawout NSX250 without earth leakage protection - control: motor mechanism - horizontal installation Compact: drawout NSX100...160 with earth leakage protection - control: toggle - horizontal installation Compact: drawout NSX100...160 with earth leakage protection - control: direct front rotary handle - horizontal installation Compact: drawout NSX100...160 with earth leakage protection - control: motor mechanism - horizontal installation Compact: drawout NSX250 with earth leakage protection - control: toggle - horizontal installation Compact: drawout NSX250 with earth leakage protection - control: direct front rotary handle - horizontal installation Compact: drawout NSX250 with earth leakage protection - control: motor mechanism - horizontal installation |
| type of front plate | cut-out |
| Komplementarno | |
| Višina | 250 mm |
| Teža izdelka | 1.04 kg |
| colour | white (RAL 9001) |
| Širina | 500 mm |
| product certifications | ASEFA |
| standards | IEC 61439-2 IEC 61439-1 |
| Material | steel |
| surface finish | matt smooth |
| quantity per set | set of 1 |
| enclosure/cubicle description | cubicle - width 650 mm depth 400 mm |
| connection position | direct connection |
| number of vertical modules [50 mm] | 5 |
| protective treatment | electrophoresis treatment and hot-polymerised polyester epoxy powder |
| enclosure/cubicle width | 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 without drawout direct front rotary handle horizontal 3P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 without drawout motor mechanism horizontal 3P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 without drawout direct front rotary handle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 without drawout motor mechanism horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 without drawout toggle horizontal 3P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 without drawout toggle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 without drawout direct front rotary handle horizontal 3P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 without drawout motor mechanism horizontal 3P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 without drawout direct front rotary handle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 without drawout motor mechanism horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 without drawout toggle horizontal 3P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 without drawout toggle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 with drawout direct front rotary handle horizontal 3P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 with drawout motor mechanism horizontal 3P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 with drawout direct front rotary handle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 with drawout motor mechanism horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 with drawout toggle horizontal 3P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX100...160 with drawout toggle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 with drawout direct front rotary handle horizontal 3P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 with drawout motor mechanism horizontal 3P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 with drawout direct front rotary handle horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 with drawout motor mechanism horizontal 4P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 with drawout toggle horizontal 3P 1 direct 5 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Compact NSX250 with drawout toggle horizontal 4P 1 direct 5 |
| Okolje | |
| IK stopnja zaščite | IK07 conforming to EN/IEC 62262 |




