03611 Schneider

03611 Schneider
Opis
FR.PL.HZ.NS250 TOGGLE 3P
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Prisma P |
| Izdelek ali sestavni del | front plate |
| Skupina izdelkov | Prisma |
| Opis polov | 1 x 3P: mounting plate support: CVS100...160 horizontal installation 1 x 3P: mounting plate support: CVS250 horizontal installation |
| Kategorija dodatkov/ločenih delov | installation accessory |
| IP degree of protection | IP30 |
| operating position | horizontal |
| Združljivost serije/obsega | Prisma P |
| installed device | Easypact: fixed CVS100...160 without earth leakage protection - control: toggle - horizontal installation Easypact: fixed CVS250 without earth leakage protection - control: toggle - horizontal installation Easypact: fixed CVS100...160 with earth leakage protection - control: toggle - horizontal installation Easypact: fixed CVS250 with earth leakage protection - control: toggle - horizontal installation |
| type of front plate | cut-out |
| Komplementarno | |
| Višina | 150 mm |
| Teža izdelka | 0.66 kg |
| colour | white (RAL 9001) |
| Širina | 500 mm |
| product certifications | ASEFA |
| standards | IEC 61439-2 IEC 61439-1 |
| surface finish | smooth matt |
| quantity per set | set of 1 |
| enclosure/cubicle description | cubicle - width 650 mm depth 400 mm |
| connection position | direct connection |
| type of front cover | cut-out |
| number of vertical modules [50 mm] | 3 |
| protective treatment | electrophoresis treatment and hot-polymerised polyester epoxy powder |
| enclosure/cubicle width | 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Easypact CVS100...160 without fixed toggle horizontal 3P 1 direct 3 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Easypact CVS250 without fixed toggle horizontal 3P 1 direct 3 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Easypact CVS100...160 with fixed toggle horizontal 3P 1 direct 3 650 mm 400 mm Prisma P cubicle Easypact CVS250 with fixed toggle horizontal 3P 1 direct 3 |
| Okolje | |
| IK stopnja zaščite | IK07 conforming to EN/IEC 62262 |




