NSYCVF165M230PF Schneider Electric

NSYCVF165M230PF Schneider Electric
Opis
ClimaSys forced vent. IP54, 165m3/h, 230V, with outlet grille and filter G2
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Izdelek ali sestavni del | fan |
| product name | ClimaSys CV |
| Skupina izdelkov | ClimaSys |
| [Us] Nazivna napajalna npetost | 175...253 V |
| Druge vhodne napetosti | 230 V 50/60 Hz |
| air flow | free flow rate with standard filter: 165 m3/h at 50 Hz free flow rate with standard filter: 193 m3/h at 60 Hz |
| type of ventilation filter | standard |
| Komplementarno | |
| Višina | 268 mm external: |
| Teža izdelka | 1.14 kg |
| Povezave - terminali | Faston connector |
| colour | outlet grille: grey (RAL 7035) |
| Širina | 248 mm external: |
| Globina | 104 mm external: |
| Material | outlet grille: injected thermoplastic (ASA PC) |
| [In] rated current | 0.12-0.12 A 50 Hz 0.94-0.94 A 60 Hz |
| noise level | 50-51 dB |
| ambient air temperature for operation | -20-60 °C |
| IP degree of protection | IP54 |
| device composition | 1 axial motor 2 protective grille: on the front and rear surfaces 1 filter: front of axial motor 1 outlet grille: front 1 cut-out template 1 power cord |
| ambient air temperature for storage | -40-70 °C |
| power range | 16.3 W 50 Hz 14.3 W 60 Hz |
| condition of use | overfrequent filter replacement should be avoided filter must be cleaned and replaced regularly flow rates depends on the work point, see ProClima software outside temperature must be 5 °C lower than inside temperature surrounding environment must be relatively clean |
| Dimenzije izreza | 223 x 223 mm |
| maximum pressure | 50 Pa flow rate 0 m³/h |
| bearing type | ball |




