NSYPLD8122G Schneider

NSYPLD8122G Schneider
Opis
PLD - Floor standing encl.polyester w/plinth open bottom 850x1115x320 IP43 DIN2
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Thalassa PLD |
| Izdelek ali sestavni del | enclosure |
| Skupina izdelkov | Thalassa |
| Kratko ime naprave | PLD |
| enclosure nominal height | 850 mm |
| enclosure nominal depth | 320 mm |
| enclosure nominal width | 1115 mm |
| Združljivost izdelkov | fuse 2 |
| enclosure type | distribution enclosure DIN enclosure |
| enclosure mounting | floor-standing |
| Komplementarno | |
| colour | grey (RAL 7035) |
| accessibility for operation | bottom front |
| removable parts | door by hinges |
| lock type | key lock |
| door opening side | right and left (180 °) |
| number of doors | 2 door(s) |
| Material | polyester reinforced with fibreglass |
| device composition | 1 top part 1 bottom part 2 side part 1 rear panel 2 door 1 key lock 1 left upright |
| key number | 1242 E |
| door type | plain front |
| body type | sealed top and open bottom part assembled with side parts |
| Okolje | |
| IP stopnja zaščite | IP43 conforming to IEC 60529 (plinth type open bottom) IP54 conforming to IEC 60529 (with additional sealing kit) |
| Temperatura okoliškega zraka za skladiščenje | -35-90 °C |
| IK stopnja zaščite | IK10 conforming to IEC 62262 (plain door) |
| Standardi | IEC 62208 |
| fire resistance | 960 °C conforming to IEC 62208 |




