NSYPLAT7124G Schneider Electric

NSYPLAT7124G Schneider Electric
Opis
Floor standing encl. polyester vers.PLAT open top w/ canopy 750x1250x420 IP44
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Izdelek ali sestavni del | suitable enclosure |
| product name | Thalassa PLA |
| Skupina izdelkov | Thalassa |
| Aplikacija naprave | multi-purpose |
| Kratko ime naprave | PLAT |
| device composition | 1 top part 1 bottom part 2 side part 2 door 2 rear panel 1 canopy |
| enclosure nominal height | 750 mm |
| enclosure nominal depth | 420 mm |
| enclosure nominal width | 1250 mm |
| enclosure mounting | floor-standing |
| Komplementarno | |
| colour | grey (RAL 7035) |
| product certifications | Veritas |
| accessibility for operation | top rear front |
| removable parts | door by hinges rear panel by fixing element canopy by fixing element |
| standards | IEC 62208 |
| lock type | 2 points handle lock, 5 mm double-bar |
| door opening side | right and left (120 °) |
| number of doors | 2 door(s) |
| Material | polyester reinforced with fibreglass |
| door type | plain front |
| body type | open top and sealed bottom part assembled with side parts |
| Okolje | |
| IP stopnja zaščite | IP44 conforming to IEC 60529 (with ventilated canopy) |
| Temperatura okoliškega zraka za skladiščenje | -35-90 °C |
| IK stopnja zaščite | IK10 conforming to IEC 62262 (plain door) |
| fire resistance | 960 °C conforming to IEC 62208 |




