MGU5.513.12 Schneider

MGU5.513.12 Schneider
Opis
UNICA universal rotary dimmer for LED lamps 400 W, graphite
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Unica |
| Izdelek ali sestavni del | dimmer |
| Skupina izdelkov | Unica |
| Aplikacija naprave | control |
| Kratko ime naprave | SBD200LED |
| Komplementarno | |
| Višina | 71 mm |
| Povezave - terminali | screw terminals |
| control type | rotary push type |
| Širina | 71 mm |
| Globina | 54 mm |
| [Ue] rated operational voltage | 230 V AC 50/60 Hz |
| Material | thermoplastic: central plate thermoplastic: knob |
| protection type | electronic short-circuit and automatic overload protection |
| clamping connection capacity | 1 x 2.5 mm² for solid or flexible with sleeve cable(s) 2 x 1.5 mm² for solid or flexible with sleeve cable(s) |
| Način pritrjevanja | by screws |
| market segment | residential small buildings |
| embedding depth | 34 mm |
| load type | incandescent lamp 230 V halogen lamp LED lamp low voltage halogen lamp with ferromagnetic transformer low voltage halogen lamp with electronic transformer |
| power range | halogen lamp: 4...400 W incandescent lamp: 4...400 W LED lamp: 4...40 W (RL LED mode) LED lamp: 4 W...200 VA (RC LED mode) low voltage halogen lamp with electronic transformer: 4...400 W low voltage halogen lamp with ferromagnetic transformer: 4 W...400 VA |
| colour tint | graphite |
| device mounting | flush |
| number of modules | 2 modules |
| rated current | 10 A at 230 V AC |
| dimmer control | rotary push type |
| switch function | 1-pole 2-way |
| dimmer type | universal |
| number of loop terminals | 1 |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | -5-35 °C |
| IP stopnja zaščite | IP20 also with visual parts removed |
| relative humidity | 5-95 % |




