XACF0051 Schneider

XACF0051 Schneider
Opis
empty pendant control station XAC-F - without opening
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Harmony XAC |
| Izdelek ali sestavni del | pendant control station |
| Kratko ime naprave | XACF |
| Komplementarno | |
| Teža izdelka | 2.5 kg |
| mechanical durability | 1000000 cycles |
| standards | EN/IEC 60947-5-1 UL 508 CSA C22.2 No 14 |
| cable entry | rubber sleeve with stepped entry 22-35 mm |
| enclosure material | glass reinforced polyester |
| ambient air temperature for operation | -25-70 °C |
| overvoltage category | class II conforming to IEC 61140 |
| IP degree of protection | IP65 conforming to IEC 60529 |
| IK degree of protection | IK08 conforming to EN 50102 |
| ambient air temperature for storage | -40-70 °C |
| shock resistance | 100 gn conforming to IEC 60068-2-27 |
| protective treatment | TH |
| control station colour | yellow |
| electrical circuit type | control circuit |
| enclosure type | empty enclosure |
| vibration resistance | 15 gn (f= 10-500 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| control station type | double insulated |
| number of cut-out | without cut-out |
| guard rail | with |




