XSLC1401405L3 Schneider

XSLC1401405L3 Schneider
Opis
inductive sensor XSL Ø18 - L45mm - brass - Sn10mm - 12..48VDC - M12 0.8m
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | OsiSense XS |
| Aplikacija naprave | welding machine |
| [Us] Nazivna napajalna npetost | 12...48 V DC |
| size | 45 mm |
| IP degree of protection | IP67 conforming to IEC 60529 |
| sensor design | cylindrical Ø 18 mm plain |
| series name | Application |
| body type | fixed |
| electrical connection | remote male connector M12, 4 pins |
| enclosure material | nickel plated brass |
| discrete output function | 1 NO |
| type of output signal | discrete |
| Dolžina kabla | 0.8 m |
| sensor name | XSL |
| wiring technique | 2-wire |
| [Sn] nominal sensing distance | 10 mm |
| sensor type | inductive proximity sensor |
| switching capacity in mA | 1.5...100 mA with overload and short-circuit protection |
| Komplementarno | |
| Višina | 18 mm |
| Teža izdelka | 0.065 kg |
| Material | metal |
| Omejitve napajalne napetosti | 10-58 V DC |
| maximum voltage drop | <4 V (closed) |
| length | 45 mm |
| repeat accuracy | <= 3 % of Sr |
| maximum delay response | 10 ms |
| maximum residual current | 0.5 mA open state |
| switching frequency | <= 100 Hz |
| sensing range | > 8...15 mm |
| differential travel | 1...15 % of Sr |
| maximum delay recovery | 2 ms |
| maximum delay first up | 10 ms |
| detection face | frontal |
| front material | teflon |
| status LED | output state: 1 LED (yellow) |
| threaded length | 0 mm |
| operating zone | 0-8 mm |
| detector flush mounting acceptance | non flush mountable |
| output circuit type | DC |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | -25-70 °C |
| Certifikati izdelkov | CCC |




