TSXDSZ08T2K Schneider

TSXDSZ08T2K Schneider
Opis
TSX Micro - 8 discret output DC
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Modicon TSX Micro automation platform |
| Izdelek ali sestavni del | discrete output module |
| discrete output voltage | 24 V DC |
| discrete output number | 8 1 HE-10 connector |
| discrete output logic | positive |
| discrete output current | 0.5 mA |
| Komplementarno | |
| Teža izdelka | 0.18 kg |
| Poraba toka | 38 mA |
| switching frequency | < 0.6/LI² Hz |
| response time | < 0.5 ms at state 1 < 0.5 ms at state 0 |
| maximum leakage current | 0.5 mA at state 0 |
| power dissipation in W | 3.5 W by module 0.15 W by channel |
| output overvoltage protection | by zener diode |
| output short-circuit protection | thermal circuit breaker current limiter |
| [Ures] residual voltage | 0.3 V |
| reverse polarity protection | reverse diode on power supply |
| load impedance ohmic | 48 Ohm |
| paralleling of outputs | yes : 2 maximum |
| output voltage limits | 19...30 V |
| isolation voltage | 1500 V for 1 s |
| output current limits | 0.625 A |




