TSXDMZ16DTK Schneider

TSXDMZ16DTK Schneider
Opis
TSX Micro - 16 I/O solid state
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Modicon TSX Micro automation platform |
| Izdelek ali sestavni del | discrete solid state I/O base DC |
| discrete output voltage | 24 V DC |
| discrete output number | 8 1 HE-10 connector |
| discrete output logic | positive |
| discrete output current | 0.5 mA |
| discrete input number | 8 1 HE-10 connector |
| discrete input voltage | 24 V DC, discrete input logic: positive |
| discrete input current | 7 mA |
| discrete input type | resistive |
| Komplementarno | |
| Teža izdelka | 0.16 kg |
| Poraba toka | 76 mA |
| switching frequency | < 0.6/LI² Hz |
| response time | <= 0.5 ms from state 1 to state 0 output <= 0.5 ms from state 0 to state 1 output 0.1...7.5 ms from state 1 to state 0 input 0.1...7.5 ms from state 0 to state 1 input |
| input compatibility | 2-wire/3-wire proximity sensor |
| maximum leakage current | 0.5 mA at state 0 |
| power dissipation in W | 3.5 W by module output 0.15 W by channel output 3 W input |
| output overvoltage protection | by zener diode |
| output short-circuit protection | by current limiter and electronic circuit breaker |
| [Ures] residual voltage | 0.3 V |
| reverse polarity protection | reverse diode on power supply |
| load impedance ohmic | 48 Ohm |
| paralleling of outputs | yes : 2 maximum |
| current state 1 guaranteed | >= 2.5 mA |
| current state 0 guaranteed | <= 1.5 mA |
| input voltage limits | >= 11 V at state 1 < 5 V at state 0 |
| input impedance | 3.4 Ohm |
| output voltage limits | 19...30 V |
| isolation voltage | 1500 V for 1 s |
| output current limits | 0.625 A |
| Okolje | |
| Standardi | IEC 1131-2 Type 1 |




